انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی کیش

دکوراسیون داخلی جزیره کیش

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی کیش


تاثیر پنجره در تامین نور طبیعی و دکوراسیون داخلی

انسان ها به طور طبیعی نیاز به برخورداری از نور خورشید را دارند.نور طبیعی منبعی برای بدن، ذهن، روح و همچنین راهی برای اتصال ما به فضای بیرون از خانه است و همان طور که می دانیم نور طبیعی منبع یک زندگی سالم است.طراحان نیز باید به این مسئله و نیازهای طبیعی انسان و همین طور تاثیر فراوان نور طبیعی بر روی کیفیت زندگی، در هنگام ساخت خانه توجه لازم را داشته باشند.از طرفی نورگیرها که به عنوان منبع نور طبیعی خانه ها شناخته شده اند به  کسانی پیشنهاد می شود که امکان اینجاد پنجره بر روی دیوارهای خارجی خانه خود را ندارند.

نورگیرها به عنوان وسایل طراحی توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرند و از انواع مختلف آن و عملکردشان برای کنترل نور داخل خانه بهره گرفته می شود و به شکلی همان کار پنجره ها را انجام می دهند.

طراحی و اجرای پنجره های UPVC در جزیره زیبای کیش

کارخانه تولید درب و پنجره برای دکوراسیون داخلی در جزیره زیبای کیش

 

اگر از هر صاحب خانه ای بپرسید عاشق کدام وسیله و یا گوشه و کنار خانه اش است، معمولا این پاسخ را خواهید شنید که آن ها عاشق نماها و یا موقعیت قرارگیری آن نما هستند. درحقیقت بسیاری از مالکان خانه می توانند در یک خانه ی کوچک تر زندگی کنند و این در صورتی است که آن خانه ی کوچک دارای منظره ی زیبایی باشد؛با وجود آن در نظر داشته باشید که وجود پنجره هایی که این نما ها را نشان دهد در هرخانه ای به ویژه خانه های کوچک ضروری است. هر اتاق از خانه ی شما می تواند از پنجره های زیبا بهره مند شود و در نظر داشته باشید که تعداد بی شماری از سبک های طراحی برای انتخاب وجود دارد. اگر به دنبال راه هایی برای روشن تر کردن فضای داخلی خود هستید به پنجره های خود دقت کنید. در اینجا 10 روش طراحی پنجره در دکوراسیون داخلی که بر فضای حانه شما اثر گذار است، معرفی شده است.

دکوراسیون کیش

انسان ها تفاوت چندانی با گیاهان سبز ندارند.همانطور که تجربه نشان داده است وقتی گیاهان را در اتاقی با روشنایی طبیعی قرار می دهید به زیبایی تمام رشد می کنند و به ادامه زندگی خود می پردازند، با وجود آن وقتی از آن ها در محیط های تاریک نگهداری می شود، پژمرده می شوند و در نهایت به زندگی خود خاتمه می دهند.

نور طبیعی منبعی برای بدن، ذهن، روح و همچنین راهی برای اتصال ما به فضای بیرون از خانه است و همان طور که در ابتدای متن گفته شد نور طبیعی منبع یک زندگی سالم است.

انتخاب پنجره هایی که اتاق شما را تعریف می کنند

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید طراحی خانه خود را توسط یک معمار یا طراح حرفه ای برنامه ریزی کنید، به فضایی که پنجره در آن قرار می گیرد توجه بیشتری کنید.برای اتاق هایی با سقف های بلند و همچنین مکان هایی بزرگ و وسیع می توان از پنجره های شفاف استفاده کرد که نسبت به سطح زمین در ارتفاع بالاتری قرار می گیرند، همچنین می توانید از پنجره های مشبک و چند طبقه که معمولا در دهلیزها و یا راه پله های چند طبقه استفاده می شوند بهره بگیرید.اتاق های کوچکتر هنوز هم می توانند از نور فراوان خورشید بهره بگیرند و منظره های زیبایی را از طریق پنجره هایی که ارتفاع کمتری از کف دارند نمایش دهند.

دکوراسیون داخلی مدرن در جزیره کیش

تولید و ساخت پنجره یو پی وی سی در جزیره زیبای کیش

راهنمای انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی

تصور کنید در اتاقی از خواب بیدار می شوید که اقیانوس پهناور از بیرون پنجره های شیشه ای از کف تا سقف نمایان است و یا از چراغ های شهر از طریق پنجره هایی که با پرده تزئین شده اند لذت ببرید؛

هیچ حسی با این حس برابری نمی کند.

پنجره ها خیلی بیشتر از این که فقط راهی را به بیرون باز کنند کاربرد دارند.

آن ها به شما کمک می کنند که محیط بیرون از خانه را تسخیر کنید و آن را به درون خانه بیاورید.

اگر این امکان را دارید که پیش از ساخت، خانه ی خود را طراحی کنید پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا یک منظره ی عالی را مشخص کنید و در نتیجه پنجره ای را برای آن فضا انتخاب کنید که زیبایی منظره را بهبود ببخشد.

روشن تر کردن فضای داخل با استفاده از نورگیر

یکی دیگر از راه های شگفت انگیز برای بهره بردن از نور طبیعی استفاده از نورگیر است.سقف خانه (دیوار پنجم) همیشه قسمتی بوده است که بسیاری از مالکان خانه هنگام طراحی فضای داخلی خود، آن را فراموش می کنند.

نورگیرها که به عنوان منبع نورطبیعی خانه ها شناخته شده اند به  کسانی پیشنهاد می شود که امکان اینجاد پنجره بر روی دیوارهای خارجی خانه خود را ندارند.

نورگیرها به عنوان وسایل طراحی توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرند و از انواع مختلف آن و عملکردشان برای کنترل نور داخل خانه بهره می گیرند.

توجه کردن به حفظ حریم شخصی در دکوراسیون داخلی

آیا دوست دارید که در خانه و اتاق شما نور طبیعی و فراوان بتابد اما درعین حال نگران حریم شخصی خود هستید؟

حمام ها نمونه ی بارزی از اولویت داشتن حریم شخصی برای افراد است؛ اما روشنایی نیز به همان میزان دارای اهمیت است.

توصیه ی طراحان داخلی برای حل این مشکل انتخاب سبک های مات پنجره در دکوراسیون داخلی حمام می باشد.

شما به صورت مستقیم می توانید آن سوی شیشه ی شفاف را ببینید؛این در حالی است که استفاده از شیشه های مات در پنجره های حمام متداول تر است.

نمای بیرون تار است با این وجود هنوزهم نور طبیعی می تواند به داخل حمام وارد شود.بسیاری از تولید کنندگان پنجره وجود دارند که انواع گوناگون پنجره را برای سلیقه های مختلف وامنیت مشتریان طراحی کرده اند.

استفاده از پنجره های نزدیک سقف

اگر شما گردآورنده ی یک مجموعه ی هنری هستید و علاقمند هستید که آثار هنری دیواری را روی دیوارهایتان به نمایش در آورید و یا ترجیح می دهید امنیت دیوارهای خارجی حفظ شود پنجره های نزدیک سقف بهترین راه حل هستند.

پنجره های نزدیک سقف درارتفاع بالایی از سطح زمین قرار دارند و معمولا در نزدیکی خط بام قرار دارند تا بتوانند نور طبیعی را به درون بکشند و درعین حال فضای با ارزش دیوار را حفظ می کنند.

همچنین معماران از پنجره های نزدیک سقف به عنوان یک المان طراحی استفاده می کنند تا نشان دهند که سقف بر فراز خانه شناور است و همچنین از این طریق کاربردهای متفاوت پنجره در دکوراسیون داخلی را به نمایش در می آورند.

اهمیت جهت جغرافیایی در طراحی پنجره ها

پنجره های خود را در جهت موقعیت جغرافیایی خانه طراحی کنید.اگر هنوز در مرحله طراحی خانه خود هستید به موقعیت جغرافیایی توجه ویژه ای داشته باشید؛اینکه خانه شما پس از مطابقت پیدا کردن با نور خورشید به چه شکلی در خواهد آمد و اینکه می خواهید کدام قسمت خانه پر نورتر باشد تا بتوانید نهایت بهره را از این نور طبیعی ببرید همه و همه از جمله مسایلی است که باید به آن دقت کنید.

معماران و طراحان همه به طور یکسان  به شما خواهند گفت که هنگام پنجره در دکوراسیون داخلی ، همه ویژگی ها را در نظر بگیرید.ممکن است که شما علاقمند نباشید از پنجره ی شیشه ای شفاف بر روی دیوار اتاق خوابتان استفاده کنید تا در هنگام طلوع خورشید نور مورد آزارتان قرار ندهد و بیدار نشوید.

به همین ترتیب به تغییرات آب وهوایی و تغییرات فصلی در منطقه ی خود توجه ویژه ای داشته باشید تا درهنگام گرما و سرما موقعیت مکانی مناسبی داشته باشید.

درباره ی انتخاب اشکال و اندازه  پنجره ها قوانین خاصی برای طراحی وجود ندارد، بنابراین هنگام انتخاب بهترین طرح به همه ی علایق خود نیز توجه کنید.بسیاری از معماران دوست دارند با دیوارهای خالی و فضای روی دیوارها بازی کنند و پنجره ها را در موقعیت جالبی قرار دهند که در ظاهر به چشم بیننده زیبا به نظر برسد و همچنین ازمنظره های بسیار زیبا برای رسیدن به بهترین نتیجه استفاده می کنند.

تولید کنندگان، پنجره هایی را با طرح ها و اشکال مختلف مانند مستطیل، لوزی، منحنی وغیره ارائه می دهند؛ اگرچه در پاره ای از موارد این مشتریان هستند که به تولید کنندگان طرح خود را سفارش می دهند.نکته دیگر در انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی این است که چقدر گرما از طریق این پنجره ها به دست می آید و یا از دست می رود.

برخی ازتولید کنندگان شیشه های لعاب کاری شده این پنجره های خورشیدی، شیشه هایی را به فروش می رسانند که اشعه مضر ماورای بنفش یا اشعه UV را در فضای داخل نگه می دارند در حالی که این نورها و اشعه ها می توانند مبلمان و اثاثیه شما را کم رنگ کنند و یا حتی آن ها را از بین ببرند.

وقتی آشپزخانه شما مشرف به باغی زیبا است و با یک پنجره بزرگ نمای بیرون را به داخل آشپزخانه دعوت می کنید، کدام اثر هنری می تواند با چنین منظره ای برابری کند؟

پنجره در دکوراسیون داخلی می تواند به شما کمک کند تا در طراحی فضای داخل از مناظر بیرون الهام بگیرید و زیبایی منزلتان را صد چندان کنید.

اهمیت پنجره در دکوراسیون داخلی

گاهی ممکن است هزینه های بسیار زیادی برای دکوراسیون داخلی خانه خود بپردازید؛ اما در نهایت، آنگونه که می خواهید نشود، اینجا است که می گویم حتما از بخش مهمی غافل شده اید و آن را کوچک و سبک شمرده اید.

شاید طراحی پنجره در دکوراسیون داخلی ، آنگونه که باید و شاید مهم به نظر نرسد، با وجود آن اگر این شانس را دارید که پیش از ساخت خانه در مورد طراحی آن تصمیم بگیرید به شکل و محل قرار گیری پنجره ها دقت کنید؛

چرا که پنجره ها در ورودی نور نقش بسیار مهمی دارند، همچنین پنجره می تواند به عنوان یک دستگاه تهویه طبیعی عمل کرده و اکسیژن را در وقت لزوم به داخل دعوت کند.اگر در طراحی منزلتان به این عنصر مهم توجه کنید مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد و از مزایای آن در آینده بهره خواهید برد.

شرکت کیش یو پی سی بزرگترین تولید کننده پنجره های مدرن در جزیره زیبای کیش

اجرای تاسیساتاجرای کابینتدکوراسیون داخلیمقالات

بررسی نور در دکوراسیون کیشدکوراسیون داخلی کیش

ارسال نظر غیرفعال است.