کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون کیش

کاغذ دیواری


نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی

برای انتخاب طرح مورد نظر در کاغذ دیواری سه بعدی حتما باید به فرم و نوع دکوراسیون داخلی تان دقت کنید و مطابق با آن کاغذ دیواری را انتخاب کنید، در غیر این صورت و نداشتن هماهنگی بین طرح کاغذ دیواری و فرم دکوراسیون داخلی، فضای درونی خانه تان کسل کننده می شود.همچنین روی دیواری که کاغذ دیواری سه بعدی نصب می کنید نباید هیچ گونه دیوارکوب، تابلو، لوازم تزئینی و… نصب شود، زیرا این کار باعث شلوغ شدن دیوار اتاق تان می شود.

 

برای نصب دیوارکوب بهتر است آن را در بالای دیوار و نزدیک به سقف که پوشیده شده با کاغذ دیواری نیست، نصب کنید.

 

تفاوت کاغذ دیواری سه بعدی با کاغذ دیواری معمولی در دکوراسیون

اگر دنبال استفاده از یک نوع تزئین ویژه و منحصربه فرد هستید، بهترین پیشنهاد برای شما کاغذ دیواری سه بعدی است. یکی از تفاوت‌های کاغذ دیواری با کاغذ دیواری سه بعدی، در طرح و نقش و قیمت آن است. در حقیقت در نوع کاغذ دیواری سه بعدی از تصاویر 3D استفاده می‌شود، به دلیل ترفندهای ویژه‌ای که در طراحی‌های آن‌ها به کار می‌رود ظاهری برجسته و واقعی دارند. پوستر دیواری سه بعدی، در نگاه اول شما را به اشتباه می‌اندازند که تصویری واقعاً سه بعدی و برجسته می‌بینید ولی باید توجه کنید که این جلوه سه بعدی واقعی نیست و با تکنیک‌های خطای دید ایجاد شده است. چند سالی می‌شود که ایده چاپ تصاویر سه بعدی بر روی کاغذ دیواری اجرا می‌شود و بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته، شما می‌توانید پوستر دیواری را با هزینه‌ای مناسب خریداری کنید.

 

کاغذ دیواری سه بعدی از نظر جنس

کاغذ دیواری سه بعدی با توجه به موادی که در ساخت آن‌ها به کار رفته، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند، دقت کنید کاغذ دیواری سه بعدی به صورت سفارشی در ابعاد دیوار شما تولید می‌شوند، در لیست زیر به برسی انواع پوستر دیواری می‌پردازیم:

  • کاغذ دیواری سه بعدی جنس چرم: کیفیت چاپ متوسط، بافت طرح چرم، قابلیت شستشو متوسط و با پارچه نم دار را دارد. جنس چرم برای مستاجران گزینه‌ای مناسب می‌باشد چون پایین‌ترین قیمت را دارد.

 

  • کاغذ دیواری سه بعدی شاین دار: کیفیت چاپ عالی، قابلیت شستشو با پارچه نم دار، و حالت نیمه براق دارد.
  • کاغذ دیواری سه بعدی جنس کتان: کیفیت چاپ عالی، قابلیت شستشو با پارچه نم دار، نیمه براق و بافت کتان دارد.
  • کاغذ دیواری سه بعدی جنس الیاف طبیعی : کیفیت چاپ عالی، قابلیت شستشو بالا، مات و ماندگاری بالایی دارد، بالاترین کیفیت و ماندگاری را این جنس دارد.

تنوع کاغذ دیواری سه بعدی  در طراحی دکوراسیون کیش

طرح‌های پوستر دیواری سه بعدی انواع مختلفی دارد؛ مثل پوستر دیواری طرح لوکس و لاکچری، طرح چوب، طرح سنگ، طرح آجر، طرح طبیعت و بسیاری دیگر، این پوستر دیواری‌ها در ابعاد و اندازه دلخواه شما به چاپ می رسند و به راحتی بر روی دیوار نصب می‌شوند. از آنجایی که طرح‌های کاغذ دیواری سه بعدی برجسته هستند و بسیار واقعی به نظر می‌آیند، اگر در تزئینات منزل‌تان از آن استفاده کنید کاملاً در چیدمان منزل شما غالب خواهد شد و حتی در خیلی از موارد قبل از اثاث و وسیله‌های شما به چشم می‌آید. به همین دلیل حتماً در انتخاب طرح مورد نظرتان دقت و طمأنینه کافی داشته باشید، به هیچ وجه برای انتخاب نهایی عجله نکنید. با انتخاب عجولانه ممکن است بعدها طرح دلتان را بزند و پشیمان شوید. اگر با دقت کافی طرح پوستر دیواری مورد نظرتان را پیدا کنید، آرامش و لذت را برای منزلتان به ارمغان می‌آورد.

 

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون داخلی

هیچ محدودیتی برای استفاده از پوستر دیواری سه بعدی وجود ندارد، هر دیواری را که بخواهید می‌توانید پوستر سه بعدی بزنید ولی دیوارهای بزرگ و اصلی خانه برای طرح‌های سه بعدی مناسب‌تر هستند.

 هم‌چنین دیوارهایی که امکان نورپردازی داشته باشند جلوه بیشتری به پوستر دیواری می‌دهند. بیشتر افراد تمایل دارند کاغذ دیواری سه بعدی را برای دیوار پشت تلویزیون و دیوار پشت تخت در اتاق خواب به کار ببرند، چرا که معمولاً در خانه‌های ما دیوار پشت تلویزیون بیشترین جلوه را دارد. از طرفی، خیلی از افراد دوست دارند هنگام خواب تصاویر زیبایی را که برایشان دوست‌داشتنی است ببینند، با کمک کاغذ دیواری سه بعدی، بدون دردسر می‌توانید این امکان را برای خود فراهم کنید.

 

هماهنگی کاغذ دیواری سه بعدی با دکوراسیون داخلی

قبل از انتخاب پوستر دیواری سه بعدی یادتان باشد که نوع چیدمان منزلتان را مشخص کنید، اگر قرار است چیدمان منزل شما مدرن و خلوت باشد حتماً از طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید. اگر سبک چیدمان شما کلاسیک است، طرح‌های شلوغ‌تر و سنتی‌تر به‌کارتان می‌آید. البته به این نکته توجه کنید که کاغذدیواری سه بعدی، طرح برجسته دارند و اگر نوع شلوغ‌تر آن را انتخاب می‌کنید بهتر است چیدمان ساده‌تر و خلوت‌تری را با وسیله‌های منزل انجام دهید.

از طرفی اگر وسایل منزلتان تنوع رنگ دارند، بهتر است طرح پوستر سه بعدی را با رنگ خنثی انتخاب کنید که تنها رد کمی از رنگ غالب دکوراسیون خانه‌تان در آن نمایان باشد. اگر اتاقی که می‌خواهید آن را با کاغذ دیواری سه بعدی تزئین کنید ابعاد کوچکی دارد، می‌توانید از طرح‌هایی استفاده کنید که عمق دارند و اتاق را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

 

بزرگ تر نشان دادن فضا با کاغذ دیواری سه بعدی

مدت ها انتخاب طرح کاغذ دیواری متناسب با اندازه فضا انجام می شد، مثلا در یک اتاق کوچک کاغذ دیواری هایی با طرح های ظریف و کوچک انتخاب می شد در حالی الگوی ریز و ظریف نه تنها در اتاق کوچکتر قابل توجه نیست، بلکه وسعت بصری فضا را نیز کاهش می دهد. پس در نتیجه تصمیم غلطی بود و اتاق را از آنچه هست کوچک تر نشان می داد.

برعکس انتخاب یک طرح بزرگ و زیبا از کاغذ دیواری سه بعدی در یک اتاق کوچک مثلا “چاپ یک عنصر بزرگ یا نقاشی انتزاعی گسترده در یک اتاق کوچک می تواند چشم را فریب دهد تا فکر کند اتاق بزرگتر است.” پس یک الگوی بزرگ تر برای دیوار فضای اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود انتخاب کنید و فضا را وسیع تر جلوه دهید.

دکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسیون کیشدکوراسیون و کاغذ دیواری

ارسال نظر غیرفعال است.