آتش نشانی در کیش

اجرای تاسیسات آتش نشانی در جزیره زیبای کیش


در صورتیکه در ساختمان ها تأسیسات آتش نشانی مناسب جهت اطفاء حریق وجود نداشته باشد، ساکنین و آتش نشان ها در صورت بروز آتش سوزی دچار مشکل می شوند و خسارات جبران ناپذیری به بار می آید. اجرای صحیح و با کیفیت تأسیسات آتش نشانی در سرعت بخشیدن به عملیات کنترل حریق تأثیر بسزایی دارد.

انواع تأسیسات آتش نشانی ساختمان (اعلام و اطفای حریق) کدامند؟

تأسیسات آتش نشانی بسته به روش مورد استفاده در اطفای حریق انواع متفاوتی دارند. اطفای حریق به طور کلی به سه روش انجام می شود.

سیستم آتش نشانی خشک در کیش

در آتش سوزی های گسترده توسط آتش نشانان استفاده می شود.این سیستم در واقع برای زمانی تعبیه می‌شود که به دلیل گستردگی حریق نیاز به وارد عمل شدن ماموران آتش نشانی باشد.

سیستم آتش نشانی تر:اطفاء حریق توسط ساکنین ساختمان تعبیه می‌شود

سیستم آتش نشانی ترکیبی: ترکیبی از سیستم خشک و سیستم تر

اجرای سیستم آتش نشانی به روش خشک (رایزر خشک آتش نشانی)

دراین سیستم از لوله های خشک استفاده می شود که آبی در آن ها وجود ندارد. این سیستم از درب ورودی بنا آغاز می شود و انشعابات آن جهت وصل کردن شیلنگ و کم و زیاد کردن فشار آب در سایر طبقات قرار می گیرد و این امر باعث سهولت و تسریع عملیات اطفاء حریق می شود. در دو طرف جعبه آتشنشانی 4 سوراخ در بالا و پایین جعبه وجود دارد، معمولاً سوراخ بالا مربوط به سیستم آتشنشانی خشک می باشد.

اجرای سیستم آتش نشانی به روش رایزر تر در کیش

در این سیستم که از نام آن پیدا می باشد، آب همیشه در لوله ها جریان دارد.این سیستم از منبع آب ساختمان تغذیه شده وبه آب شهری متصل می باشد. به همین جهت همیشه آب  در لوله ها وجود داشته و با باز کردن شیر ورودی به جعبه آتش نشانی و نازل سر لوله، جریان می یابد.جریان آب در این سیستم از پایین ترین طبقه ساختمان (موتور خانه) و یا طبقه بالای ساختمان (پشت بام)، آغاز شده وبه فایر باکس یا همان جعبه یآتش نشانی وارد می شود. معمولاً از خروجی پایین جعبه آتشنشانی برای سیستم تر استفاده می شود.

اجرای سیستم آتش نشانی به روش ترکیبی در کیش

 این سیستم رایج ترین روش مورد استفاده در اطفای حریق است که در به طور همزمان از دو سیستم خشک و تر و از یک خط لوله مشترک استفاده می شود. در ساختمان های بلند از بوستر پمپ آتش نشانی برای تأمین فشار سیستم آتشنشانی استفاده می شود.

هزینه اجرای تأسیسات آتش نشانی در کیش  چقدر است؟

هزینه اجرای تاسیسات آتش نشانی بسته به اینکه از چه نوع سیستم اطفاء حریقی استفاده کنید متفاوت خواهد بود. همچنین عوامل دیگری مانند متراژ ساختمان، کاربری ساختمان (مسکونی تجاری و یا صنعتی) و تعداد طبقات که همگی به نوعی تعیین کننده ی نوع تاسیسات آتشنشانی وروش اطفای حریق هستند برروی هزینه ی  اجرای تاسیسات آتش نشانی در ساختمان اثرگذارند. جوشکاری لوله ها و اتصالات و نصب لوازم , اسپرینکر و فایرباکسهای از دیگر عوامل مؤثر برروی قیمت اجرای تأسیسات آتشنشانی میباشند.

خدمات قابل ارایه تأسیسات آتش نشانی در جزیره کیش

اجرای سیستم آتش نشانی ساختمان (اطفاء حریق)

اجرای سیستم آتش نشانی به روش خشک

اجرای سیستم آتش نشانی به روش تر

اجرای سیستم آتش نشانی مرکب (تر و خشک)

نصب فایر باکس

اجرای لوله کشی اسپرینکلر (آب فشان)

نصب بوستر پمپ آتش نشانی

نصب انواع کپسول های آتش نشانی

تعویض قطعات کپسول در صورت خرابی

اجرای لوله کشی سیستم های آتش نشانی ساختمان

خدمات تعمیر و نگهداری تمام سیستم های اعلام شده و اطفاء حریق

تأسیسات آتش نشانی در ساختمان ها

تأسیسات آتش نشانی درساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و … و کارگاه های دارای اهمیت بالا جهت اطفاء حریق طراحی و ساخته می شوند. فایرباکس ها یا همان جعبه های آتش نشانی و اسپرینکلرها تجهیزاتی هستند که برای این کار در ساختمان ها نصب می شوند. وجود این تأسیسات در ساختمان منجر به تسریع در کنترل حریق توسط ساکنین و آتش نشانان در زمان وقوع حریق می شود. جعبه های آتشنشانی به دو صورت توکار و روکار در ساختمان نصب و به سیستم لوله کشی مرکزی متصل می شوند.

توجه به اجرای اصولی سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق با توجه به اهمیت حفاظت از ایمنی مال و جان افراد و همچنین حفاظت از محیط زیست بسیار حائز اهمیت می‌باشد و ضروری است که اجرای خدمات لوله کشی و اجرای سیستم‌های اطفا حریق به دست متخصصین حرفه‌ای و کاربلد انجام شود.

سیستم لوله کشی اسپرینکلر در کیش

سیستم لوله کشی اسپرینکلر در تأسیسات آتش نشانی ساختمان

سیستم لوله کشی اسپرینکلر در تأسیسات آتش نشانی ساختمان ها، شبکه های لوله کشی به هم پیوسته ای هستند که برای اجرای استانداردهای مهندسی محافظت در مقابل آتش طراحی و اجرا می شود. منبع تأمین آب ، شیر کنترل آب ، هشدار دهنده جریان آب و تخلیه به فاضلاب اجزای تشکیل دهنده ی سیستم لوله کشی اسپرینکلر می باشند.به محض آتش سوزی اسپرینکلرها که حساس به افزایش دما و حرارت هستند، فعال می شوند. این شبکه ی لوله کشی پیوسته بر اساس استانداردها ونقشه ی از قبل طراحی شده، در سطح زمین و سازه نصب می شوند.

ارسال نظر غیرفعال است.