اهمیت نور پردازی ها در طراحی دکوراسیون فضاهای داخلی خانه بر هیچکس پوشیده نیست.نورپردازی ها کمک میکنند تا دکوراسیون داخلی فضاها زیباتر به نظر بیاید.به کمک نورپردازی ها میشود فضا را رمانتیک تر و زیباتر جلوه داد حتی با انتخاب نورپردازی درست و مناسب برای دکوراسیون منزل روزهای تاریک و دلگیر به روزهایی روشن و فرح بحش تبدیل میشوند.یکی از نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون و فضای هر بنایی در جزیره کیش، نورپردازی است. در نورپردازی هر فضا با توجه به نوع کاربری و وضعیت و شرایط بنا از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود.

دکوراسیون داخلی کیش
بازسازی و دکوراسیون ساختمان در کیش

استفاده صحیح از نورپردازی مخفی نقش کلیدی در موفقیت یک طراحی دکوراسیون خوب دارد، به این صورت که اگر منبع نور مخفی در جای مناسبی کار گذاشته شود باعث درخشش بیشتر فضا می‌شود و عناصر خاص موجود در آن بیشتر به چشم می‌آیند. در بخش‌های مختلف ساختمان(سقف، دیوارها، آشپرخانه، کف زمین، راه پله و …) می‌توان از نور مخفی استفاده کرد.

نورپردازی راه پله در دکوراسیون کیش

حتما شما هم نورهای مخفی که از زیر زمین به دیوار می تابد خصوصا در راه پله های را دیده اید. لامپ هایی که نزدیک به دیوار جای گذاری می شوند این توهم را به وجود می آورند که هیچ اتصالی بین دیوار و پله وجود ندارد و به همین دلیل برای ایجاد اثری ماورایی و هم چنین بزرگ نشان دادن فضا بسیار مناسب هستند. از دیگر مزایای نورپردازی راه پله ایمنی در رفت و آمد شبانه است. نورپردازی زیر نرده راه پله، یک درخشش کلی ملایم به فضا می دهد.

دکوراسیون کیش
اجرای دکوراسیون مدرن در کیش

کاغذ دیواری آینه ای برای انعکاس نور در جزیره کیش

یک دیوارپوش براق برای دیوارهای تان برای انعکاس نور در فضا می تواند انتخاب خوبی باشد. اگر منبع نورپردازی را نزدیک دیوار نصب کنید نور کلی ملایمی به کاغذ دیواری آینه ای می تابد و آنرا جلوه گر می کند.

نور مخفی در آشپزخانه
طراحی و ساخت کابینت همراه با نور مخفی در کیش

 نورپردازی بیرون از خانه در کیش

نورپردازی فضاهای بیرونی می تواند ظاهری با کیفیت ایجاد کند. برای ایجاد اثری خیره کننده، از لامپ هایی با نور خطی رو به پایین در ترکیب با نورهای نقطه ای دفنی استفاده کنید. با یان کار با حرکت چشم به سمت بالا و پایین، به فضا ارتفاع می دهید. پس از این نورپردازی خلاقانه فضای بیرونی غافل نشوید.

دکوراسیون داخلی و بازسازی واحد های مسکونی در کیش
اجرای بازسازی در جزیره زیبای کیش

نورپردازی های خیال انگیز در دکوراسیون کیش

در جایی که سقف اصلی و سقف کاذب متصل می شوند، نورپردازی نواری و خطی می تواند توهم و خیال ایجاد کند. این نوع نورپردازی می تواند یک اتصال معمولی را به یک نقطه کانونی زیبا تبدیل کند و به فضا فریبندگی و جذابیت ببخشد. نوارهای نوری خطی هم چنین می توانند به تعریف محدوده ی یک ناحیه ی عملکردی در یک فضای پلان باز کمک کنند و فضایی را در دل فضای دیگر خلق نمایند.

ارسال نظر غیرفعال است.