استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی


علاقه انسان به گیاه و طبیعت سابقه تاریخی دارد که این مورد را می توان به راحتی در خانه های حیاط دار مشاهده کرد. امروزه که اکثر خانه ها به فرم آپارتمانی در آمده، این مجاورت کمتر شده است اما با این وجود، گیاهان مناسب خانه های آپارتمانی توانسته اند این کمبود و محدودیت را جبران کنند. این المان های طبیعی پیوندی بین زندگی صنعتی و طبیعت برقرار می کنند و نشاط و سرزندگی را به فضا اضافه می کنند.

 

اما این ویژگی تنها علت تمایل استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی و محبوبیت این المان نیست. تاثیرات متفاوت و مثبت و موثر گیاهان آپارتمانی سبب شده که افراد و ساکنین خانه های آپارتمانی با اهداف مختلفی از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی فضای خانه استفاده کنند که این امر، نقش مهم و موثر این المان را در فضای داخلی منزل و یا ساختمان نشان می دهد. در این مقاله وبسایت ساختمون می توانید تاثیرات و نقش گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید.

 

حس حضور در طبیعت

وجود تکه ای کوچک از طبیعت مانند گیاهان آپارتمانی، می تواند حس حضور در طبیعت را تقویت کند و حس آرامش، سرزندگی و مثبتی به افرادی که در آن فضا حضور دارند بدهد.

 

روح بخشی به دکوراسیون داخلی در کیش

گیاهان می توانند رنگ های زنده و جذابی را به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنند. رنگ های گیاهان آپارتمانی محدود نیست و برگ ها و گل های آن ها دارای رنگ های متنوع و زیبایی هستند. حتی برگ های سبز گیاهان آپارتمانی دارای طیف متنوعی می باشند. این تنوع زیبا و قابل توجه می تواند زیبایی و رنگ های بیشتری را به دکوراسیون داخلی شما اضافه کند.

همچنین می توانید با انتخاب گلدان های جذاب با رنگ ها و فرم های متنوع برای این گیاهان، رنگ و جلوه متفاوتی به دکوراسیون محل مورد نظر تان بدهید. در صورتی که فضای مورد نظر شما دارای راه پله (پله گرد) باشد می توانید با قرار دادن گلدان های زیبا بر روی پله ها نمای خاص و حس و حالی ویژه به آن ببخشید.

به علاوه فرم برگ های گیاهان تاثیر متفاوتی در دکوراسیون داخلی دارد. برای برگ های گرد و آویزان نسبت به برگ های تیز و ایستاده تر حس آرامش بیشتری ایجاد می کنند. توجه به این مورد برای ایجاد حس مورد نظر در فضای مدنظر شما، تاثیر مثبتی دارد.

 

زیبایی بصری در دکوراسیون داخلی کیش

جلوه و زیبایی برگ ها و گل های طبیعی گیاهان، در نوع خود خاص و منحصر به فرد است. نمای ایجاد شده توسط گیاهان، دکوراسیونی داخلی متفاوتی ایجاد خواهد کرد که زیبایی آن در ذهن بیننده ماندگار خواهد بود. همچنین می توانید رنگ و طرح المان هایی از قبیل مبلمان، پرده ها (پرده کرکره، پرده زبرا)، دیوارپوش ها و موارد دیگر را متناسب با نوع و رنگ گل و گیاهان انتخاب نمایید تا هارمونی زیبایی در فضای خود ایجاد کنید و دکوراسیون داخلی خاص و منحصر به فردی داشته باشید.

 

ایجاد پویایی و نشاط در دکوراسیون داخلی کیش

حضور در مجاورت گیاهان حس سر زندگی و نشاط را به انسان بر می گرداند و او را از حالت دلمردگی و روزمرگی زندگی ماشینی خارج می کند. علاوه بر این، حضور گیاهان و نیاز به نگه داری آن ها سبب می شود افراد روحیه مسئولیت پذیری بیشتری پیدا کنند و خود را در قبال نگه داری و سالم نگه داشتن آن ها مسئول بدانند.

نقش مثبت برای بهبود دکوراسیون داخلی

گیاهان آپارتمانی المانی بسیار مناسب برای پر کردن فضا های خالی و بلااستفاده هستند. این عناصر می توانند با برگ ها و گل های زیبا و جذابی که دارند، به خوبی جلوه دهی کنند و فضای داخلی را از حالت خالی و خلوت بودن خارج نمایند. در صورت استفاده از گیاهان برای این منظور، تناسب ابعاد و ارتفاع آن ها اهمیت زیادی دارد و بهتر است که از نمونه هایی استفاده شود که ارتفاع کافی را داشته باشند. علاوه بر این، گیاهان آپارتمانی می توانند در صورتی که ابعاد و جلوه مناسبی داشته باشند، به عنوان المان محوری و برای نقطه کانونی به کار برده شوند. جلوه گیاه و گلدان آن، نمای زیبا و منحصر به فردی ایجاد خواهد کرد.

 

درباره گیاهان آپارتمانی در کیش

برخی گیاهان آپارتمانی نیاز به نگه داری و شرایط آب و هوایی خاصی دارند که شاید شما قصد نداشته باشید این میزان وقت و هزینه را برای آن ها صرف کنید و یا اینکه در خانه شما شرایط مذکور مهیا نباشد. در عوض، می توانید با مشورت و تحقیق، گونه های گیاهی مناسب تری را انتخاب کنید.

بعضی از گونه های گیاهان روند چرخشی برای جذب کربن دی اکسید در روز و انتشار آن در شب دارند. به همین دلیل برای فضا هایی مانند اتاق خواب گزینه مناسبی نیستند. پس بهتر است قبل از خریداری در مورد این ویژگی گیاهان نیز تحقیق و پرس و جو کنید.

به موقعیت گیاه و اندازه آن توجه کنید. بعضی گیاهان برگ های پراکنده و جدا از ساقه دارند و به فضایی نیاز دارند که برگ های آن ها بدون هیچ فشار و محدودیتی رشد کند. مسلما فضای محدود و کوچک برای آن ها مناسب نیست و به برگ هایشان آسیب می رساند.

نوع های خاصی از گیاهان سبب تشدید آلرژی در افراد می شوند، برای همین بهتر است در هنگام خرید از فروشنده اطلاعات کافی را بپرسید تا در این زمینه دچار مشکل نشوید. به علاوه برخی گونه های گیاهی سمی هستند و در صورتی که توسط کودکان یا بلعیده شود، خطرات بالا و مرگباری را در پی دارد. که متعاقبا اگر در خانه کودک دارید، به این نکته نیز باید توجه ویژه ای داشته باشید.

ایجاد شادابی در دکوراسیون داخلی کیش با استفاده از گیاهان

روش هایی برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی کیش

راه های متنوعی برای قرار دادن گیاهان آپارتمانی در یک فضا وجود دارد. خود را محدود به استفاده از گلدان های ساده رو میزی و یا بر روی زمین نکنید و با توجه به ابعاد گیاهان، آن ها را از دیوار و یا سقف آویزان کنید و یا در شلف هایی با ارتفاع های مختلف قرار دهید.

جدید ترین المان گیاهی ارائه شده برای دکوراسیون داخلی، دیوار سبز است که تجربه ای متفاوت و منحصر به فرد را ایجاد می کند. در صورتی که می توانید هزینه کافی برای اضافه کردن این عنصر به دکوراسیون داخلی را بپردازید، حتما این گزینه را در نظر داشته باشید.

اگر فضای قابل توجه و کافی در خانه تان دارید، گزینه هایی مانند آتریوم نیز می توانند انتخابی خاص و جذاب برای شما باشند. این فضای باغ مانند در دکوراسیون داخلی تجربه ای متفاوت از حضور و مجاورت با گیاهان و طبیعت را در اختیار شما قرار می دهد.

 

نکاتی در نگهداری گیاهان آپارتمانی جزیره کیش

  • هنگام انتخاب گیاهان برای داخل خانه، باید توجه داشت که دمای محیط نباید به زیر ۱۲-۱۵ درجه برسد.
  • علاوه بر دمای پایین، گیاهان تحمل نوسانات زیاد دما را ندارند.
  • اجازه دهید گیاهان داخلی در آستانه پنجره قرار بگیرند.
  • اکثر گیاهان مکان های با نور مناسب و بدون نور مستقیم خورشید را ترجیح می دهند.
  • گیاهان گلدار برای داخل خانه مناسب ترند.
  • گیاهانی که دارای برگ های سبز هستند، به نور بیشتری احتیاج دارند.
  • اثر نور می تواند توسط یک دستگاه داخلی مانند لامپ تقویت شود.
  • در آشپزخانه و حمام که دما و رطوبت بسیار متغیر است، لازم است گیاهانی انتخاب شوند که این شرایط را تحمل کنند.
  • آبیاری گیاهانی که در خاک رشد می کنند باید متناسب با دمای اتاق تعیین شود.
  • سطح خشک زمین ملاکی نیست که گیاه به آبیاری نیاز داشته باشد. بنابراین باید تا عمق ۵ تا ۷ سانتی متری گلدان را حفاری کنید و قبل از آبیاری گیاه، رطوبت موجود در خاک را بررسی کنید.

ارسال نظر غیرفعال است.