دکوراسیون مدرن و بهاری در کیش

طراحی و اجرای دکوراسیون در کیش


با رسیدن فصل بهار و تازه شدن فصل گیاهان و درختان، فضای اطراف ما حال و هوایی زنده و شاد پیدا می‌کند. شاید هم به همین دلیل است که از قدیم در بین ایرانیان این رسم وجود داشت که مادرها خانه تکانی می‌کردند و سعی داشتند تا با نو شدن فصل حال و هوای خانه و محیط زندگی ما نیز تمیز، تازه و حتی‌الامکان نو شود.وسوسه نو کردن وسایل و لوازم منزل چیزی است که این روزها دست از سر خانواده‌ها و مخصوصاً خانم‌ها بر نمی‌دارد. اما با مشکلات اقتصادی و خرج و مخارج های شب عید چگونه می‌توان تمام لوازم را تعویض کرد و حال هوایی بهاری و تازگی را به خانه آورد.

بدون شک می‌توان با شروع فصل بهار، چیدمان بهاری را در خانه پیاده کرد کرد. این کار لزوماً نیازمند صرف هزینه‌های بسیار برای تعویض لوازم زندگی نیست. تنها نیازمند کمی حوصله، سلیقه و ذوق برای تازه شدن است.گلهای رنگارنگ بهاری، آواز پرندگان و لطافت هوا همگی دست به دست هم می دهند تا به فکر یک تغییر اساسی باشیم. وسوسه نو کردن وسایل و تغییر دکوراسیون با آمدن فصل بهار، بیشتر می شود. اما بسیاری از طرح های دکوراسیون داخلی، پر هزینه و گران قیمت هستند. همین موضوع باعث شده تا خیلی ها سال به سال، دستی به سر و روی خانه نمی کشند و فضای خانه زمستان و بهارش یکی است. این یک اشتباه بزرگ است که قبل از هر چیزی روی روحیه ساکنین تاثیرش را نشان می دهد. دکوراسیون بهاری آنقدرها که تصور می شود، هزینه بر نیست. در واقع ایده های تغییر دکوراسیون به خلاقیت بیش از هر چیز دیگری نیاز دارد. با الهام از طبیعت رنگارنگ بهار می توانید حال و هوای خانه را بهاری کنید.

 

در کیش دکوراسیون بهاری داشته باشیم

برای داشتن دکوراسیون بهاری در خانه باید کمی از قدرت خلاقیت و سلیقه‌تان استفاده کنید.در مرحله اول به شما پیشنهادی می‌دهیم از خانه‌تان عکس بگیرید و با دقت به آن نگاه کنید.لازم نیست حتماً وسایل تازه بخرید فقط کافی است با کمی خلاقیت از پارچه‌های رنگی، شیشه‌های بدون استفاده و رنگ‌های شاد کمک بگیرید.
ایده ارزان اما جذاب با همین وسایل به نظر ساده یا حتی دور ریختنی محیط اطراف شما را زیبا می‌کنند و حال و هوایی بهاری به خانه‌تان می‌دهند.

خرید آیینه‌های تزیینی که امروزه زیاد در دسترس هستند و البته هزینه زیادی نیز لازم ندارند می‌توانند فضای کوچک منزلتان را دو برابر جلوه دهند و چیدمان بهاری به خانه‌تان بدهد.
برای اینکه چیدمان بهاری داشته باشید از شیشه‌های خالی، انواع چراغ‌ها استفاده کرده و آن‌ها را به گلدان‌های رنگی زیبایی تبدیل کنید یا به کمک همسرتان از آن‌ها چراغ‌های برقی زیبایی بسازید.

دکوراسیون لوکس و مدرن کیش
اجرای بازسازی و دکوراسیون مدرن در جزیره کیش

 وسایل دست ساز و خلاقانه هم زیباتر هستند و هم حال و هوای خانه را به‌طور کل عوض می‌کنند.جعبه‌های چوبی میوه‌ها را دور نیندازید و با رنگ‌های بهاری برای خانه‌تان کتابخانه کلاسیک و ارزان بسازید و به کتاب‌هایتان نیز سر و سامان دهید.برای تمیز کردن در و دیوارهای خانه اگر بودجه‌ای برای رنگ ندارید از کاغذ دیواری که قیمت مناسب‌تری نیز دارند استفاده کنید و ایده ارزان خود را به‌راحتی برای دکوراسیون بهاری خانه اجرا کنید.

کاغذ دیواری رنگ و لعاب بهاری به خانه‌تان خواهد داد و در تغییر دکور شما نقش اساسی خواهد داشت.چند ایده ارزان می‌توانند کاربردی باشند و فضای خانه‌تان را جادارتر کنند، به‌ طور مثال می‌دانید کمدها در خانه نقش اساسی دارند و با استفاده از جعبه‌های چوبی و نصب آن‌ها داخل کمد دیواری‌ها می‌توانید این گونه فضاها را کاربردی‌تر کنید و فضای بیشتری برای استفاده و قرار دادن وسایل و لباس‌هایتان در اختیار داشته باشید.

تغییر دکور با ایده بهاری در کیش

استفاده از گلدان‌های رنگارنگ و رنگ‌های شاد در تغییر دکوراسیون ارزان نقش زیادی دارد.بطری‌های خالی را می‌توانید رنگ کنید و به‌جای خریدن گلدان‌های گران قیمت درون آن‌ها گل‌های بهاری بگذارید و خانه را بهاری کنید.
تعویض کابینت‌ها هزینه زیادی لازم دارد. اما با تمیز و مرتب کردن آن‌ها و خرید برچسب‌های مخصوص کابینت یا رنگی که خودتان به روی آن‌ها می‌زنید می‌توانید آن‌ها را نو کرده و شادابی بهار را به این فضای اصلی خانه‌تان بیاورید.
نورپردازی فانتزی برای داشتن ایده ارزان دکوراسیون بهاری بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. خریدن لامپ‌ها و آباژورهای فانتزی زیبای بهاری ایده‌های کم خرج اما تأثیر گذاری هستند که می‌توانند فضای شما را شاداب و بهاری کنند.
باکمی ذوق و حوصله دست به کار شوید و چراغ‌های زیبا و خوش رنگ را در جای‌جای خانه‌تان بگذارید.
حتی می‌توانید باکمی خلاقیت خودتان نیز آباژور فانتزی بسازید و در تغییر دکوراسیون منزل با وسایل ساده نقش اساسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که برای تغییر دکوراسیون خانه‌تان به دکوراسیون بهاری فقط نباید وسایل بخرید یا چیزی را عوض کنید و گاهی باید با درایت وسایلی را هم حذف کنید.

وسایل کهنه یا زیادی را از خانه حذف کنید و از آن‌ها دل بکنید.

کاسه، سینی کیک که الکی در کمد خانه و آشپزخانه‌تان بیکار گذاشته‌اید را بیرون بیاورید و برای مرتب کردن لوازم خانه و مخصوصاً اتاق‌ها از آن‌ها استفاده کنید.

قرار دادن وسایل کوچک، زیورآلات، برس های آرایشی و … بر روی این گونه لوازم بسیار جالب و البته زیباست و نیاز به هزینه زیادی هم ندارد.

نصب دسته جدید کابینت تازگی زیادی به محیط آشپزخانه البته با کمترین هزینه می‌دهد.

به‌جای استفاده از قاب‌های تکراری بهترین کار استفاده از عکس‌های خانوادگی است که می‌توانید بر روی میزی بچینید یا به دیوار نصب کنید.

به حال پوشش کف خانه نیز فکری کنید، برای اینکه این اقدام شما هزینه زیادی برایتان نداشته باشد بهتر است از لمینت ها استفاده کنید که در مقایسه با چوب ارزان هستند و ایده ارزان و مناسبی محسوب می‌شوند.

جابه به‌جایی و حرکت دادن وسایل و دگرگون کردن ترکیب خانه نیز راه حل خوبی برای تغییر فضای خانه است و این نکته را فراموش نکنید.

 

چگونه از بهار برای دکوراسیون بهاری ایده بگیریم؟

استفاده از رنگ‌های شاد در انتخاب کاغذ دیواری یا گل دار فضای شما را بیشتر بهاری جلوه می‌دهد.استفاده از رنگ‌های شاد و روشن، انرژی زا و رنگ‌های بهاری زنده را فراموش نکنید تا دکوراسیون بهاری داشته باشید.

در اتاق نشیمن نیز با گلدانی با رنگ روشن، کوسن‌های با رنگ شاد و رنگارنگ، نقاشی مهیج بهاری با گل‌های رنگارنگ و آوردن گیاهان طبیعی به خانه می‌توانید تغییر دکور داده و کاملاً فضایتان را به دکوراسیون بهاری تبدیل کنید.

احساس شادابی با همین کارهای کوچک به شما منتقل خواهد شد و شما انرژی بیشتری برای ادامه کارتان خواهید داشت، بدون اینکه هزینه زیادی بپردازید.

اگر چوب‌های لوازم خانه شما کهنه شده‌اند با کمی رنگ و خلاقیت می‌توانید با رنگ‌های شاد جان ببخشید و فضایتان را نو کنید.

دیوارهای پیش ساخته قیمت مناسبی دارند که می‌توانید با خرید آن‌ها در فضایتان تغییر خوبی ایجاد کرده و فضای جدیدی برای خودتان بسازید.

نقش اساسی انتخاب رنگ را برای بهاری کردن فضایتان فراموش نکنید و از هر فرصتی برای استفاده از رنگ‌های شاد و هیجان انگیز بهاری استفاده کنید.

یک دیوار پیش ساخته یا در واقع پارتیشنی گل‌دار فضای زیبایی را به شما می‌دهد و می‌توانید جهت تفکیک فضای خانه از آن‌ها استفاده کنید.

وسایل خانه سالم را می‌توانید با ایجاد تغییراتی کوچک نو و جذاب کرده و لازم نیست برای خرید وسایل جدید هزینه زیادی متحمل شوید.

بازسازی آشپزخانه، تعویض رنگ و طرح کاشی‌ها و … در آشپزخانه همگی با کمی هزینه و با خرید برچسب کاشی در رنگ‌های متنوع امکان پذیر خواهد بود و فضای شما را شاداب و تمیز خواهد کرد.

 

کاربردهای آینه در دکوراسیون خانه

 حس خوب بهاری را با کمترین هزینه به محیط خانگی‌تان هدیه دهید. تعویض کاشی‌های سرویس بهداشتی نیز هزینه زیادی برای شما خواهد داشت و در صورتی که کاشی سرویس بهداشتی شما کهنه یا لق شده است می‌توانید به‌وسیله سیمان آن‌ها را محکم کرده و با قرار دادن دکوری‌های جدید مانند آینه، حوله‌ها و مجسمه‌های زیبا فضای تازه‌ای برای خود بسازید.برای اینکه در این فضا نیز دکوراسیون بهاری داشته باشید می‌توانید از گل‌هایی که در آب زنده می‌مانند مانند گل فیتوس استفاده کنید.

پرده نقش زیادی در زیبایی خانه و جلوه آن دارد. اگر ساله است پرده‌های شما یک رنگ و یک مدل بوده، بهتر است در این بهار فکری به حال آن‌ها کنید.

اگر اتاق نشیمن‌ ساده‌ای دارید و برای خرید پرده جدید نمی‌توانید هزینه کنید به‌جای خرید پرده با چند متر نوار رنگی پرده‌هایتان را جان تازه‌ای ببخشید… نوارهایی که انتخاب می‌کنید سعی داشته باشید رنگ‌های شاد و بهاری  داشته باشند تا با جلوه خود فضای اتاق نشیمنتان را تغییر دهند.

رنگ کردن کمدهای قدیمی گلدان، کاسه، شمعدان‌های قدیمی با رنگ‌های شاد سبب تغییر دکور و بهاری شدن دکوراسیون خانه‌تان خواهند شد. دکوراسیون بهاری داخلی خانه‌تان را با ایده ارزان و با کمترین هزینه می‌توانید تغییر دهید و دیزاین بهاری و جذابی برای خود و خانواده‌تان بسازید.

چگونه از وسایل دور ریختنی برای دکوراسیونی بهاری استفاده کنیم؟

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم با رنگ آمیزی بطری‌های خالی و لامپ‌ها و … می‌توانید دکوری‌های زیبایی برای خانه‌تان بسازید و بهتر است از رنگ‌های شاد استفاده کنید.

اگر میزی برای جلوی مبل یا کاناپه لازم دارید از میزهای قدیمی‌تان استفاده کنید با تغییراتی مانند رنگ کردن کوتاه کردن پایه‌ها و حتی نقاشی کشیدن روی آن‌ها میزهای قدیمی‌تان را دوباره قابل استفاده کنید.تغییر دکوراسیون و چیدمان بهاری با کم‌ترین هزینه امکان پذیر است و می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید.میز یا جعبه‌ای که قرار است آن را دور بیندازید را رنگ کنید و در گوشه‌ای از دیوار آویزان کرده یا روی زمین قرار دهید و کتاب، مجله و… را درون آن‌ها قرار دهید.بوفه یا کمدهایی چوبی و قدیمی را دور نیندازید و با رنگ و کمی ذوق و سلیقه یک اثر هنری از آن‌ها بسازید.

 

دکوراسیون داخلی کیش

تا جایی که می‌توانید برای اینکه تغییر دکور انجام داده و دکوراسیون بهاری داشته باشید گل و گیاهان زیبا را در این فصل وارد فضای خانه‌تان کنید و همان طور که میدانید گیاهان به محیط پیرامون ما هیجان و انرژی داده و موجودی زنده هستند که در برابر، بیماری‌ها و موسیقی عکس‌العمل نشان می‌دهند. با تزیین خانه با گل و گیاه می‌توانید علاوه بر زیبایی محیط آرامش، زندگی و تازگی را به محل سکونت تان اضافه نمایید و چیدمان بهاری را به خانه بیاورید.

استفاده از شکوفه‌های بهاری را در خانه فراموش نکنید.لامپ‌ها یا شیشه‌های رنگی را از دیوارهای خانه با رنگ‌های جالب آویزان کنید و داخل هر کدام از آن‌ها را از شکوفه‌های بهاری پر کنید.شاخه‌های سبز بهاری نیز هیجان انگیزند و شما می‌توانید با کمک شاخه‌های شکوفه بهاری دیوارهای خالی خانه، طاقچه بالای شومینه و قفسه‌هایتان و … را از گیاهان بهاری پر کنید.

ارسال نظر غیرفعال است.