رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی


به قطعیت می‌توان گفت که رنگ طلایی لوکس‌ترین رنگ دنیا است. از اکسسوری‌های زنانه گرفته تا صنعت خودرو و دکوراسیون داخلی، استفاده از این رنگ در صنایع مختلف نماد لاکچری بودن، ارزشمند بودن و زیبایی است. در صورتی که شناخت جایگاه رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی و نحوه استفاده از این رنگ در سبک‌های مختلف دکوراسیون برایتان جذاب است، این مقاله از آدرس را از دست ندهید.

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی

رنگ طلایی یکی از محدود رنگ‌هایی است که قادر است به طیف گسترده‌ای از رنگ‌های دیگر انطباق پیدا کند. به عبارت بهتر، این‌که چه رنگ‌هایی را قبل از این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل‌تان استفاده کنید و یا حتی کدام سبک دکوراسیون را برای زیباسازی محیط داخلی خانه خود برگزیده‌اید، هیچ تاثیری روی نتیجه استفاده از رنگ طلایی ندارد. در صورت علاقه به این رنگ، دست شما برای انتخاب سبک‌ها و رنگ‌ها باز خواهد بود. با این حال، به این نکته نیز باید توجه داشت که رنگ طلایی، علیرغم تمام انعطاف‌پذیری‌ها و زیبایی‌هایی که دارد، هنگام رسیدن به دکوراسیون داخلی، مستلزم در نظر گرفتن برخی الزامات و ملاحظات هنری و ریزه‌کاری‌های مهم است.

طلا همیشه سمبل تجمل، ثروت و موفقیت بوده است. این طبیعی است که به دنبال استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون منزلتان باشید. چراکه این رنگ پایدار درخشش لوکسی به دیوارها،مبلمان ، دکوراسیون خانه می‌دهد. امروزه کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون بسیار رواج یافته و موردپسند قرارگرفته است. اما برای استفاده از این رنگ باید توجه داشت که رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا به نظر می‌رسد كه ظرافتش هم در نظر گرفته شود. استفاده از این رنگ در طراحی کمی مهارت می‌طلبد.اگر تناسب را رعایت نكنید حضور همین رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می‌كند.

ترفند به کار بردن رنگ طلایی، انتخاب تن رنگی مناسب، استفاده در جای مناسب و ترکیب مناسب است. این رنگ را به‌خوبی می‌توان در کنار بسیاری از رنگ‌ها استفاده کرد. در ادامه، به تشریح نکاتی چند درباره استفاده درست از رنگ طلایی در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون

امروزه کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون بسیار رواج یافته و موردپسند افراد قرار گرفته اما برای استفاده ار این رنگ باید توجه داشت که رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا به نظر می‌رسد كه ظرافتش هم در نظر گرفته شود.ازاین رنگ باید یه صورت کاملا حرفه ای استفاده کنید در غیر این صورا این رنگ زیبا و لوکس میتواند برعکس عمل کرده و آزار دهنده شود.

طلایی مدرن؛ طلایی كلاسیك

رنگ طلایی در سبك كلاسیك شناخته‌شده‌تر است. درواقع این رنگ در هرجایی استفاده شود فضا را لوكس می‌كند. استفاده از رنگ طلایی در سبك مدرن هم منجر می‌شود این سبك كمی به سمت تجمل كشیده شود. در سبك مدرن رنگ طلایی در سطوح صاف‌تری استفاده می‌شود. در سبك كلاسیك روی منبت‌ها و ابزارهای چوبی و برنز پرنقش‌ونگار به كار می‌رود. اگر آرامش بیش‌تر را در فضای خانه خود می‌خواهید استفاده از رنگ طلایی در حد ساده‌تر پیشنهاد می‌شود. در طراحی مدرن از تزیینات طلایی کاسته شده و این رنگ به‌صورت ساده در طراحی استفاده می‌شود. از پیشنهادهای استفاده از رنگ طلایی در خانه‌ای به سبك مدرن، نصب یك قاب طلایی رنگ ساده و بدون عکس روی یك دیوار است.

چنانچه دکوراسیون منزلتان را با رنگ‌های طلایی بیارایید متوجه می‌شوید که اتاق‌های خانه دل‌باز و روشن می‌شوند. فضای خانه با استفاده از رنگ‌های طلایی، زرد، شکلاتی و قهوه‌ای کم‌رنگ درخشش خاصی پیدا می‌کند. طلایی در کنار قهوه‌ای، هماهنگی بسیار خوبی دارد. مبلمان راحتی، فرش‌ها، پرده‌ها و کوسن‌ها، در اتاقی با ترکیب رنگ طلایی و قهوه‌ای بسیار شکیل هستند. اگر جنس کوسن‌های خود را از مخمل قهوه‌ای یا شکلاتی انتخاب کنید تأثیرشان در دید بیشتر می‌شود.

نکات مهم در به کار بردن رنگ طلایی در فضای داخلی

اگر می‌خواهید فضای شما لوکس‌تر به برسد پس سنگ مرمر را فراموش نکنید. این ترکیب بسیار شکیل و لوکس درعین‌حال مدرن است. چوب هم باعث گرم‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود. اگر به‌صورت محدود رنگ طلایی را با آن همراه کنید فضای منحصربه‌فردی را خلق خواهید کرد. با استفاده از اشکال هندسی کلاسیک در ترکیب، فضای خود را بیش‌تر به سمت لوکس بودن می‌برید؛ اما اگر طرح‌های شما خلاقانه‌تر باشد به طراحی امروزی نزدیک‌تر خواهد بود. نورپردازی به رنگ طلایی یکی از راه‌های بسیار ساده و ارزان برای استفاده از این رنگ می‌باشد

در استفاده از رنگ طلایی به میزان نور خانه خود دقت کنید. زیرا این رنگ در برخورد با نور می‌تواند باعث آزار چشم و ناخوشایند شدن فضای شما شود.

ترکیب طلایی با مشکی و تنالیته های خاکستری را هرگز از دست ندهید.

ترکیب رنگ طلایی در فضای مدرن و کلاسیک

طلایی و فیروزه‌ای دو ترکیب رنگی هستند که در عین شیک و باوقار بودن حس آرامش و امنیت را در فضا به وجود می‌آورند. اگر از تنالیته مات رنگ صورتی یا تم قهوه ای در رنگ صورتی خود را افزایش دهید به سبک کلاسیک نزدیک‌تر می‌شوید. اما تنالیته شارپ تر صورتی می‌تواند فضای شما را امروزی‌تر نشان دهد. ترکیب صورتی، آبی و طلایی فضایی فانتزی به شما خواهد داد. رنگ سفید، رنگ غالب در فضاهای مدرن شناخته می‌شود. اگر آن را با طلایی ترکیب کنید به فضایی بسیار خاص و دل‌نشین می‌رسید. در این ترکیب، رنگ طلایی شما بیش‌تر به چشم می‌آید. اما برای جلوگیری از یکنواخت شدن فضا می‌توانید تنالیته هایی از خاکستری و یا کرمی را با سفید همراه کنید.

رنگ طلایی در مبلمان مدرن و مبلمان کلاسیک

در سبک کلاسیک بسیار به تزیینات پرداخته می‌شد و مبلمان ها به رنگ طلایی به‌شدت آن می‌افزودند. اما شما می‌توانید از مبلمان بسیار ساده و شیک بدون هیچ تزیینات اضافی استفاده کنید. اگر علاقه به استفاده از مبلمان و لوسترهای کلاسیک طلایی  دارید و درعین‌حال  می‌خواهید از شلوغ شدن فضا جلوگیری کنید، استفاده از یک المان کلاسیک به‌صورت تک و در یک فضای کاملاً ساده را پیشنهاد می‌کنیم.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

این روزها در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ طلایی استفاده فراوانی می شود. رنگ طلایی ، رنگی لوکس و پر زرق و برق است که از گذشته تا کنون مربوط به فضاهای شاهانه و متجملانه بوده است.اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون سبب ایجاد یک فضای شیک و موقر خواهد شد . اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون داخلی اصولی دارد . در این بخش از دنیای نمناک اصول اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون داخلی را آموزش خواهیم داد.

دکوراسیون منزل به رنگ طلایی

طلایی همان رنگ زرد انرژی بخش است که به آن با درصدهای مختلف برق اضافه می شود.از رنگ طلایی برای دکوراسیون بسیار استفاده می شود . اگر این رنگ به درستی بکار گرفته شود ، گرمای ملایم اما پرجلایی را به فضای اتاق اضافه می کند و سبب زیبا شدن فضا می شود اما در صورت عدم رعایت تناسب ، این رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می کند و یک خانه طلایی دلزده و افراطی برای شما ایجاد می کند.

بهترین نکات برای کسانی که می خواهند دکوراسیون طلایی داشته باشند

در سبک کلاسیک رنگ طلایی شناخته شده تر است و فضا را لوکس می کند. رنگ طلایی در در سبک کلاسیک روی منبت ها و ابزارهای چوبی و برنز پر نقش و نگار به کار می رود.استفاده از رنگ طلایی در سبک مدرن سبب به سمت تجمل کشیده شدن این سبک می شود. رنگ طلایی در سبک مدرن روی سطوح صاف تر استفاده می شود مثلا در خانه ای به سبک مدرن که دارای یک دیوار آجری است باید تنها چند آجر آن را طلایی کنید و یا برروی دیوار یک قاب طلایی رنگ ساده و بدون هیچ عکسی نصب نمایید.

حذف نور موضعی

رنگ طلایی در محیط درخشش دارد بنابراین نباید از نور موضعی در فضا استفاده نمود زیرا سبب کاسته شدن از جلوه رنگ طلایی خواهد شد بنابراین از رنگ طلایی در جاهایی که نور طبیعی وجود دارد ، استفاده نکنید زیرا زمانی که طلایی در معرض مستقیم نور قرار می گیرد، درخشش آن چشم رامی آزارد .در محیط های تاریک از رنگ طلایی برای دکوراسیون استفاده کنید تا محیط شما درخشان شود چرا که رنگ طلایی بیشترین درخشش را در فضای تاریک دارد.ترکیب رنگ طلایی با تمام گروه های رنگی و با همه رنگ ها از سفید تا سیاه جذاب می باشد . برای زیبا و جذاب شدن دکوراسیون بهتر است رنگ طلایی را با رنگ های پرطرفدارمثل رنگ فیروزه ای، بنفش و مشکی ترکیب کنید.

طراحی دکوراسیون منزل به رنگ طلایی

دکوراسیون طلایی مات یا براق؟

لوکس ترین رنگ که رنگ گران ترین فلز دنیا نیز می باشد رنگ طلایی است . در دکوراسیون از رنگ طلایی به صورت مات یا براق استفاده می کنند. دنیای مد نمناک یاداور میشود که در سبک مدرن از رنگ طلایی به صورت مینیمال (مختصر و محدود) با پوشش مات و در کمترین سطح استفاده می کنند اما اگر بخواهیم در فضا رنگ طلایی بیشتر به نظر رسد ، از طلایی براق استفاده کنید.

استفاده از رنگ طلایی برای سالن پذیرایی

طراحی داخلی سالن پذیرایی اهمیت بیشتری نسبت به سایر فضاها دارد . استفاده از رنگ طلایی در سالن پذیرایی فضایی مجلل را ایجاد می کند. در دکوراسیون پذیرایی بهتر است رنگ طلایی را به صورت ترکیبی به کار ببرید و با رنگ های آبی و مشکی ترکیب کنید.برای ترکیب رنگ طلایی با رنگ آبی یا مشکی از رنگ هایی مثل طلایی که براق و گرم تر هستند ، خیلی کم و از رنگ های سردتر ، بسیار بیشتر در فضا استفاده کنید.

ترکیب سفید و طلایی برای طراحی دکوراسیون

سفید یک رنگ خنثی است. بنابراین افراد برای طراحی داخلی دکوراسیون از این رنگ کنار رنگ دیگرمانند طلایی استفاده می کنند تا دکوراسیون شیک و مدرن به نظر برسد.

ترکیب رنگ طلایی و قرمز در طراحی داخلی

از جمله قدیمی ترین ترکیبات رنگ طلایی که در فضاهای رستورانی دیده می شود ترکیب رنگ طلایی با رنگ قرمز است . برای ترکیب رنگ طلایی و رنگ قرمز به صورت بسیار محدود و در حد چند کوسن و اشیای کوچک از قرمز استفاده نمایید و باقی را طلایی بکار ببرید.

ترکیب رنگ طلایی وسبز در طراحی داخلی

یکی از دلنشین ترین فضاها حضور رنگ سبز در کنار طلایی است . این ترکیب فضا را چشم نواز و آرامش بخش می کند . این ترکیب بیش تر در فضاهای کلاسیک دیده می شود به خصوص این که از پارچه های مخمل سبز استفاده کنید.

استفاده از رنگ طلایی در اتاق خواب

ایجاد احساس آرامش در اتاق خواب در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد . رنگ طلایی پر زرق و برق است و بهتر است در اتاق خواب در اکسسوری ها، کوسن ها و پرده های اتاق خواب از این رنگ استفاده نمود . اگر لوازم اتاق خواب ساده باشد بهتر است از یک کاغذدیواری طلایی شلوغ برای دیوار اتاق خواب استفاده کرد.

استفاده از رنگ طلایی در آشپزخانه

از رنگ طلایی در آشپزخانه خیلی کم استفاده کنید و تنها از این رنگ به صورت نوار در اطراف کابینت یا سرامیک میانی کابینت ها استفاده کنید.اگر آشپزخانه شما از نور کافی و مناسب برخوردار نیست با کمی رنگ طلایی به فضا زیبایی خاصی ببخشید . برای روح بخشیدن به آشپزخانه با رنگ طلایی، دیوار زیر پنجره را به رنگ طلایی مایل به زرد و بقیه دیوارها را کرم روشن کنید.

پرده های آشپزخانه را نیز به رنگ عنابی و عسلی و لوستر سقف آشپزخانه را زرد و طلایی انتخاب کنید. برای تکمیل چیدمان نیزبر روی اوپن اآشپزخانه یا کابینت ، گلدانی سرامیکی سورمه ای با گل های قرمز بگذارید.

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سالن غذاخوری تاریک و بدون نور از ترکیب رنگ طلایی با سفید استفاده کنید. همانطور که در تصاویر دنیای مد نمناک دربخش دکوراسیون آشپزخانه مشاهده کردید با ترکیب این رنگ ها در فضای اتاق غذاخوری و آشپزخانه خود می توانید دکوراسیون شیک و بی نظیری را ایجاد کنید.

نکاتی مهم برای بکار بردن رنگ طلایی در دکوراسیون

از رنگ طلایی معمولا در کلاف مبلمان استفاده می شود. از رنگ طلایی برای بخش هایی که حجمی کوچک تر دارند و در پارچه مبل و حداکثر فضا از رنگ های سرد مانند آبی، خاکستری و سبز استفاده می کنند تا رنگ طلایی جلوه بخش تر گردد و فضا دلپذیر شود.

اجرای کابینتدکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی و رنگ طلاییرنگ طلایی

ارسال نظر غیرفعال است.