نقاش حرفه ای ساختمان در جزیره کیش با استاد کتابی 09347699893

اجرای نقاشی ساختمان در کیش

نقاشی ساختمان در کیش بصورت کاملا جرفه ای


نقاشی حرفه ای ساختمان در جزیره کیش

نقاشی ساختمان یکی از مراحل مهم دکوراسیون است و انجام درست و اصولی آن تاثیر زیادی در زیبایی فضای منزل شما خواهد داشت. بیشتر افراد تصور می‌کنند ترفندهای نقاشی ساختمان بسیار پیچیده‌تر از آن است که توسط افراد عادی و غیرمتخصص انجام شود اما شما می‌توانید بدون استخدام نقاش حرفه‌ای خودتان هم این کار را انجام دهید. تنها چیزی که برای نقاشی ساختمان لازم دارید ابزارهای مناسب، رنگ مناسب و به کارگیری ترفندهای نقاشی ساختمان است. اما این ترفندها کدامند و چطور می‌توان نقاشی ساختمان را درست و حرفه‌ای انجام داد؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز شما را با جالب‌ترین و ترفندهای ترفندهای نقاشی ساختمان که فقط نقاشان حرفه‌ای آن‌ها را رعایت می‌کنند آشنا خواهیم کرد تا از این به بعد راحت‌تر بتوانید کار نقاشی منزل خود را انجام دهید.

 کتابی

09347699893

اجرای انواع رنگ در جزیره کیش

از غلتک‌هایی با میله بلند استفاده کنید

بیشتر مردم تصور می‌کنند غلتک‌هایی که دسته بلند دارند برای رنگ کردن سطوح مرتفع مثل سقف و بالای دیوار طراحی شده‌اند اما وقتی که شما با سطوح زیاد و بزرگی برای رنگ کردن سر و کار دارید بهتر است از این نوع غلتک‌ها استفاده کنید. چون غلتک‌های بلند سطح دسترسی بیشتری به شما می‌دهند و شما دیگر مجبور نیستید برای رنگ کردن قسمت‌های پایین دیوار خم و راست شوید. بنابراین استفاده از غلتک‌های دسته بلند خستگی ناشی از کار را کاهش می‌دهد و سرعت کار شما را بیشتر می‌کند در نتیجه شما دچار درد بازو و کمر نخواهید شد و کار رنگ کردن ساختمان به یک کار سرگرم کننده و نشاط آور تبدیل خواهد شد. با خرید یک غلتک دسته بلند شما به غلتک دیگری نیاز نخواهید داشت و تنها با یک غلتک می‌توانید کار نقاشی منزل را انجام دهید.

 

نقاشی ساختمان در کیش بت بهترین کیفیت

از رنگی شدن دستگیره در جلوگیری کنید

کثیف شدن دستگیره‌های در و کلید و پریز‌ها هنگام نقاشی ساختمان از اتفاقات شایعی است که باعث کثیف کاری و حتی ضرر مادی می‌شود چون گاهی شما مجبور می‌شوید برای پاک کردن رنگ دستگیره‌ها آن‌ها را بسابید و از حلال‌هایی استفاده کنید که به سطح آن‌ها صدمه می‌زنند. برای جلوگیری از این اتفاق دو راه دارید. اول این که دستگیره‌ها و کلیدها و پریزها را کاملا از جای خود درآورید و در جایی دیگر قرار دهید تا پس از اتمام نقاشی مجددا نصب کنید. روش دیگر که دردسر کمتری دارد استفاده از چسب کاغذی است. این چسب‌ها را روی همه قسمت‌های دستگیره و کلید و پریز بچسبانید و پس از این که رنگ زدن آن قسمت را به پایان رساندید آن‌ها را جدا کنید. از چسب‌هایی استفاده کنید که قابلیت پوشش خوبی دارند اما چسبندگی آن‌ها در حدی نیست که باعث کثیف کاری شود. چسب‌های کاغذی معمولی گزینه مناسبی برای این مورد هستند.

 

نقاش ساختمان در کیش

از فرچه مناسب استفاده کنید

همه قسمت‌های دیوارها را نمی‌توان با غلتک رنگ آمیزی کرد و برای رنگ کردن بخش‌هایی از دیوارها لازم است که از فرچه استفاده کنید. اندازه فرچه‌ها معمولا متوسط یا بزرگ است اما کیفیت آن‌ها می‌تواند خیلی خوب تا خیلی بد باشد. از یک فرچه ارزان نمی‌توان انتظار کیفیت بالایی را داشت و ممکن است موهای آن جدا شده و به دیوار بچسبند و کار شما را خراب کنند. یکی از ترفندهای نقاشی ساختمان استفاده از فرچه موی مصنوعی است. فرچه‌های پلی استر برای نقاشی خارج ساختمان و فرچه‌های نایلونی نیز برای داخل ساختمان مناسب هستند. فرچه‌های کوچک برای کارهای ظریف انتخاب بهتری به شمار می‌روند اما دقت داشته باشید که شما به تعداد زیادی از آن‌ها نیاز ندارید چون استفاده از فرچه‌های خیلی کوچک می‌تواند کار نقاشی ساختمان را بسیار طولانی کند.

 

همه سطوح دیوارهای ساختمان یکدست و یکنواخت نیستند و درزها و شکاف‌هایی در قسمت‌های مختلف مثل کناره‌های پنجره، گوشه‌ها و ابزارهای سقف و دیوار وجود دارد که شاید در نگاه اول به چشم نیایند اما وقتی کار نقاشی ساختمان شما به پایان رسیده متوجه می‌شوید که این قسمت‌ها را فراموش کرده‌اید و دردسر دوباره آغاز شده است. یکی از ترفندهای نقاشی ساختمان داشتن دیدی حرفه‌ای است. شما باید جرات کافی داشته باشید، از نردبان بالا بروید و همه قسمت‌ها را مثل یک نقاش ساختمان متخصص بررسی کنید و همه درزها را دقیق رنگ آمیزی کنید. اگر شکاف یا درزی وجود دارد که نیاز به پر کردن دارد قبل از شروع نقاشی با بتونه آن را کاملا پر و صاف کنید.

 

اجرای نقاشی با کیفیت در کیش

استفاده از کاتر یکی از موثرترین ترفندهای نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان یکی از موضوعات هیجان انگیزی است که بسیاری از افراد مشتاق انجام آن هستند. در واقع می‌توان گفت که این کار یکی از مراحل مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون می‌باشد. برخی از افراد بر این باورند که نقاشی ساختمان به نیروی ماهر و حرفه‌ای نیاز دارد. اما شما می‌توانید بدون استخدام نقاش حرفه‌ای هم این کار را انجام دهید. تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید، ابزارهای مناسب برای انجام این کار و به کارگیری ترفندهای نقاشی است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این شغل هیجان انگیز آشنا شوید.

 

بهترین استاد کاران نقاشی در کیش

رنگ پلاستیک حالتی کشسانی دارد و وقتی شما از چسب برای جلوگیری از رنگی شدن قسمت‌هایی از دیوار یا دستگیره و … استفاده کرده باشید و بخواهید این چسب را جدا کنید خواهید دید که قسمتی از رنگ همراه با چسب جدا می‌شود و کار نقاشی شما را خراب می‌کند. در این شرایط استفاده از کاتر می‌تواند بهترین راه حل باشد. قبل از این که بخواهید چسب را از سطح جدا کنید با کاتر اطراف آن را برش دهید سپس چسب را بردارید. با این ترفند ساده دیگر نگران خراب شدن نقاشی دقیق و زیبای خود نخواهید بود و لبه‌های کار شما کاملا ظریف و تمیز از کار درخواهد آمد. اگر به کاتر دسترسی ندارید می‌توانید از یک تیغ یا چاقوی معمولی تیز هم استفاده کنید.

 

فرچه‌ها و غلتک‌ها را در یخچال بگذارید

نقاشی ساختمان معمولا کاری طولانی است و اگر خانه شما به اندازه کافی بزرگ باشد ممکن است چندین روز زمان نیاز داشته باشد. پس نمی‌توان همه این کار را در یک مرحله انجام داد و لازم است که مدتی نقاشی را تعطیل کنید و به استراحت و کارهای دیگر بپردازید. در این مدت می‌توانید فرچه‌ها و غلتک‌ها را در یک کیسه پلاستیکی محکم ببندید و در یخچال (و نه در فریزر) قرار دهید. شاید فکر کنید این کار چه فایده‌ای دارد؟ با قرار دادن غلتک‌ها و فرچه‌ها در یخچال شما از خشک شدن رنگ روی آن‌ها جلوگیری می‌کنید و روز بعد بلافاصله فرچه‌ها قابل استفاده خواهند بود و دیگر لازم نیست با مقداری زیادی تینر رنگ خشک شده روی آن‌ها را بشویید. به این ترتیب هم سرعت کار شما در رنگ آمیزی بیشتر می‌شود و هم هزینه نقاشی ساختمان کمتر می‌شود.

 

ترفندهای نقاشی ساختمان در جزیره کیش

افراد مبتدی با خطوط عمودی یا افقی نقاشی ساختمان را انجام می‌دهند و یا بدتر از آن با خطوط منحنی رفت و برگشتی سطوح را رنگ می‌کنند. این کار باعث می‌شود که نه تنها کار نقاشی تمیز از آب درنیاید بلکه پوشش دهی سطوح هم مدت بیشتری طول بکشد. یکی از موثرترین ترفندهای نقاشی ساختمان که کارشناسان و متخصصان آن را توصیه می‌کنند روش W است در این روش شما ابتدا فرچه یا غلتک را به رنگ آغشته می‌کنید و سپس یک W که طول هر خط آن به اندازه بازوی شما است رسم می‌کنید و سپس مستطیلی دور آن کشیده و داخل این مستطیل را پر می‌کنید تا این قسمت از سطح کاملا رنگ آمیزی شود. با این کار رنگ به طور یکنواخت روی سطوح پخش می‌شود. فراموش نکنید که قبل از شروع مستطیل بعدی فرچه را به رنگ آغشته کنید.

 

یک کهنه مرطوب در جیبتان داشته باشید

رنگ ماده‌ای مایع  و روان است که موقع استفاده با پایین شره می‌کند و این مساله مشکل اصلی افراد مبتدی در نقاشی ساختمان است چون باعث کثیف شدن سطح زمین و نقاطی می‌شود که نمی‌خواهید رنگ با آن‌ها تماس داشته باشد. اما نگران نباشید این مشکل یک راه حل ساده دارد و آن استفاده از یک دستمال پارچه‌ای مرطوب است. وقتی رنگ شره می‌کند و به قسمت‌های دیگری می‌ریزد فورا با این دستمال رنگ اضافه را پاک کنید، با این دستمال می‌توانید دستان کثیف و رنگی خود را نیز به سادگی تمیز کنید. دقت کنید که دستمال خشک و چیزهایی مثل دستمال کاغذی این اثر را ندارند و چسبندگی ایجاد می‌کنند. هنگام رنگ کردن پنجره‌ها نیز یک تیغ همراه داشته باشید و رنگ ریخته شده روی شیشه را با آن تمیز کنید.

 

تکنیک‌های مختلف در نقاشی ساختمان کیش

نقاشی ساختمان را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد:

نقاشی ساده

نقاشی طرح دار

نقاشی کالر واش

نقاشی متالیک

نقاشی مولتی کالر

نقاشی با شابلون

نقاشی بافت دار

نقاشی برجسته کاری روی دیوار

هرکدام از این روش‌ها به شکل خاصی انجام می‌شود که در ادامه به توضیه آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

نقاشی ساختمان ساده در کیش

این نوع نقشای ساختمان با رنگ‌های ملایم انجام می‌شود و همواره طرفداران خود را داشته است. از آنجایی که ایرانی‌ها به فرش‌های پر نقش و نگار علاقه دارند، دیوارهایی با رنگ‌های ساده می‌تواند تعادل بیشتری در دکوراسیون ایجاد کند.

 

نقاشی کالر واش در کیش

این روش یکی از روش‌های جدید و جذاب در نقاشی ساختمان است که در آن انواع طرح‌های مرمر، چوب و فلز را روی دیوار گچی اجرا می‌کنند. درواقع این تکنیک نوعی فریب بصری برای بیننده ایجاد می‌کند. همانطور که روی درب کابینت‌ها طرح چوب را با انواع رنگ‌ها ایجاد می‌کنند، همین کار را روی دیوارهای پچی نیز می‌توان انجام داد. در این تکنیک بیننده دیوار را به طرح سنگ مرمر یا بافت چوبی می‌بیند و این کار به جذابیت محیط کمک خواهد کرد.

 

نقاشی متالیک در کیش

در این تکنیک از رنگ‌های متالیک استفاده می‌کنند که ظاهری فلزی به دیوار می‌دهد. این تکنیک بیشتر برای فضاهای لوکس و مدرن مناسب می‌باشد. توصیه می‌کنیم که از رنگ‌های متالیک در فضای محدودی از دیوارها استفاده کنید تا جلوه و زیبایی خود را از دست ندهد.

 

نقاشی مولتی کالردر کیش

این نوع نقاشی ساختمان به نقاشی گفته می‌شود که از چند رنگ مخالف یا مکمل بر روی یک زمینه‌ی ساده استفاده شده باشد. این تکنیک یکی از زیبارین نقاشی‌های ساختمان به شمار می‌رود زیرا طرحی برجسته به دیوار می‌دهد. زمینه‌ی دیوار یک رنگ ساده است که لکه‌هایی از رنگ غلیظ و مخالف روی آن پاشیده شده است.

 

نقاشی طرح دار در کیش

در این روش از ابزاری همچون غلتک، پارچه، پلاستیک، کاردک، قلم مو و سایر ابزارها برای ایجاد طرح روی دیوار استفاده می‌کنند. این تکنیک به تازگی در ایران مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا دکوراسیون‌های ساده با رنگ‌های خنثی طرفداران خاص خود را دارد.

 

نقاشی با شابلون در کیش

یکی دیگر از تکنیک‌های نقاشی ساختمان، استفاده از شابلون برای ایجاد طرح روی دیوار است. برای این کار باید یک رنگ از قبل به عنوان پس زمینه وجود داشته باشد. شابلون‌ها دارای طرح‌های گوناگونی می‌باشند که دست شما را برای طراحی باز می‌گذارند. برای طرح‌هایی که روی زمینه‌ی ساده دیوار می‌اندازید بهتر است که از رنگ‌های مکمل یا مخالف استفاده کنید.

 

نقاشی بافت دار در کیش

این نوع نقاشی یکی از ساده ترین نقاشی‌ها در ساختمان است که به ابزار و وسایل خاصی نیاز ندارد. برای ایجاد طرح می‌توانید از وسایلی همچون پارچه یا اسفنج استفاده کنید. زمینه‌ی دیوار باید یک رنگ ساده انتخاب شود تا بتوانید با جسم بافت دار روی دیوار طرح‌هایی اجرا کنید.

 

برجسته کاری روی دیوار در کیش

این تکنیک به روشی مشابه با پتینه کاری اجرا می‌شود. در این روش با استفاده از خمیر یا چسب چوب، بخش‌های برجسته‌ای را روی دیوار ایجاد می‌کنند. پس از خشک شدن خمیر یا چسب می‌توانید با استفاده از سنباده طرح‌های برجسته موردنظر خود را پیاده سازی کنید و سپس آن‌ها را رنگ آمیزی کنید. اخیرا طرح‌های هندسی و مدرن در نقاشی سه بعدی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

نقاشی ساختمان مدرن چیست؟

همانطور که از نام این نوع نقاشی مشخص است، نقاشی ساختمان مدرن یک نوع نقاشی به روز و جدید است ک در آن خبری از ایده‌های قدیمی و سنتی نیست و نقش‌ها و ایده‌های جدیدی مانند انواع طرح‌های دکوراتیو در آن اجرا می‌شود. البته هنورز هم در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و تجاری از رنگ‌های روغنی و پلاستیک استفاده می‌کنند. حتی در برخی از پروژه‌ها زمینه‌ی اصلی همان رنگ‌های روغنی و پلاستیک است و دیگر طرح‌ها روی آن‌ها ایجاد می‌شود.

 

 

انواع نقاشی ساختمان

معرفی رنگ‌های مناسب نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان: بزرگترین مرجع نقاشی ساختمان

ترفندهای نقاشی ساختمان ، رازهایی که تنها نقاشان حرفه‌ای می‌دانند

 

دکوراسیون داخلیمقالات

نقاشی ساختمان در کیش

ارسال نظر غیرفعال است.