هارمونی رنگ و جنس چوب در طراحی کابینت مدرن

طراحی کابینت آشپزخانه در کیش

طراحی و اجرای کابینت مدرن در جزیره زیبای کیش با بهترین کیفیت


طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون داخل منزل، در حفظ هارمونی داخلی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع آشپزخانه قلب یک خانه شناخته می‌شود و نمای کابینت‌های آشپزخانه همواره تاثیر زیادی در طراحی خانه دارد.به طور کلی طراحی کابینت آشپزخانه در دو سبک کلاسیک و مدرن انجام می‌شود. نکته‌ای در مورد طراحی کابینت‌ها باید در نظر داشت، به کار گرفتن خلاقیت در این زمینه است. کابینت‌های منزل باید با دکوراسیون داخلی منزل هارمونی داشته باشند.

اجرای کابینت مدرن در کیش

به طور کلی علاقه شخصی نقش مهمی در طراحی کابینت‌ها و طراحی دکوراسیون داخلی دارد.

 

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل

تناسب رنگ‌ها از مهم‌ترین مواردی است که باید در طراحی کابینت‌ها در نظر گرفته شود. در واقع هماهنگی رنگ کابینت‌ها و دکوراسیون منزل سبب می‌شود که خانه از هارمونی رنگی خوبی برخوردار باشد. استفاده از رنگ‌های جسورانه یکی از راهکارهای جلب توجه افراد به فضای داخلی آشپزخانه است.به طور کلی در دکوراسیون منزل و طراحی کابینت‌های آشپزخانه سه دسته رنگ وجود دارد: روشن، متوسط و تیره. رنگ‌های روشن به دلیل ظاهر ساده‌ای که دارند، نوعی احساس آرامش را به مخاطب انتقال می‌دهند. در حال حاضر استفاده از رنگ‌های تیره‌تر مانند خاکستری، زرد و آبی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.در واقع استفاده از چنین رنگ‌هایی در هر دکوراسیونی دیده می‌شود. اگرچه استفاده از رنگ‌های سبز، مشکی و طلایی جسورانه‌تر است و فضایی لوکس را ایجاد می‌کند، اما در مقایسه با رنگ‌های روشن و خنثی، طرفداران کمتری دارد.استفاده از رنگ‌های یکنواخت در طراحی کابینت آشپزخانه که شبیه به رنگ اصلی دکوراسیون منزل است، نوعی یکنواختی در دکوراسیون کلی خانه ایجاد می‌کند. به همین جهت پیشنهاد می‌شود که در هنگام طراحی کابینت‌ها، از ایده‌های جدید و خلاقانه‌تری استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون لوکس در کیش

در صورتی که دکوراسیون داخلی خانه به سبک مدرن باشد، استفاده از رنگ‌های براق مناسب خواهد بود اما در صورتی که دکوراسیون داخلی منزل معمولی یا بسیار خاص باشد، استفاده از رنگ‌های مات در طراحی کابینت‌ها پیشنهاد می‌شود.

از مهم ترین وسایل موجود در آشپزخانه کابینت است‌. کابینت آشپزخانه  می توانند علاوه بر شیک کردن فضای خانه و آشپزخانه، تمامی وسایل را در خود جا دهند و دیگر هیچ وسیله ای روی کابینت ها و داخل آشپزخانه دیده نشود. به دلیل اینکه کابینت آشپزخانه معمولا دورتادور و ۸۰ درصد فضا را از آن خود می کند باید طراحی آن بسیار دقیق باشد. امروزه از انواع طرح ها و مدل ها و مواد اولیه مختلفی برای ساخت کابینت  آشپزخانه بهره می برند‌.

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت مدرن و همچنین جنس بکار برده شده بسیار حائز اهمیت است و تاثیر مستقیمی روی زیبایی فضای آشپزخانه می گذارد. به دلیل اینکه تمام کابینت ها از جمله کابینت مدرن و کابینت ام دی اف و همچنین کابینت ممبران دارای متریال های مختلفی هستند و تنوع رنگی زیادی دارند، می توان متناسب با دکوراسیون منزل کابینت آشپزخانه را طراحی کرد. امروزه مدل های مختلفی  مثل کابینت مدرن، کابینت نئوکلاسیک، کابینت کلاسیک و… وجود دارد که موجب شده افراد حق انتخاب بیشتری داشته باشند. همچنین برای کابینت آشپزخانه می توان در طرح های سه بعدی نیز سفارش داد.

اجرای کابینت هایگلاس در جزیره کیش

تاثیر انتخاب رنگ در طراحی کابینت

در طراحی کابینت با هارمونی رنگ های زیادی مواجه هستید که بیشتر آنها بسیار مناسب برای محیط خانه است. هر کدام از این رنگ ها به تنهایی قادر هستند انرژی خاصی را به محیط خانه ببخشند‌.به طور کلی رنگ ها را در دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می کنند.

 

اهمیت انتخاب رنگ در طراحی کابینت

طراحی کابینت با رنگها است که جان می گیرد. انتخاب رنگ در طراحی کابینت بسیار مهم است. اگر یک کابینت مدرن و بسیار شیک و با کیفیت باشد اگر از رنگ مناسبی برای طراحی آن استفاده نشود، گویی تمام هزینه ها و کارها وقت تلف کردن بوده است. رنگ کابینت باید با دقت انتخاب شود تا زیبایی کابینت را دو چندان کند‌.رنگ خنثی به هیچ وجه برای فضای آشپزخانه مناسب نیست. اما اگر به ددستی رنگ ها را با هم ترکیب کرد حتی رنگ خنثی هم جان میگیرد. اگر رنگ  خسته کننده و کسل کننده باشد، باعث تضعیف روحیه افراد خانه نیز می شود.

 

طراحی کابینت مدرن با جنس چوب

کابینت ساخته شده با جنس چوب یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین سبک های طراحی کابینت مدرن است. در گذشته تمام درب ها و پنجره ها با چوب و با دست ساخته می شدند. اما با گذشت و قطع کردن بی رویه درختان و کمبود چوب مردم کم کم به استفاده از چوب های مصنوعی مثل ام دی اف و نئوپان روی آوردند. جنس چوب در طراحی کابینت مدرن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است‌. اگر جنس چوب استفاده شده در کابینت آشپزخانه مرغوب نباشد، ممکن است بعد از مدتی در اثر ضربه یا آب رفتگی خراب شود و همچنین چوب باد کند. چوب بکار رفته شده در طراحی کابینت مدرن سالهای سال باقی می ماند و در معرض حرارت و بخار زیادی قرار میگیرد به همین دلیل باید به کیفیت جنس چوب توجه زیادی شود.

 

کابینت تمام چوب جذابیت و گرمی خاصی به فضای آشپزخانه می بخشد. همچنین می توان با توجه به سفارش مشتری و اندازه آشپزخانه چوب را تراش داد و دارای طول عمر و دوام بسیار بالایی است.

با تیم مجرب دکوراسیون چلچله کیش شما می توانید کابینت های شیک و مدرن از جمله کابینت های گلاس را در انواع رنگ ها و بسته به سلیقه خود بسازید.

09124265013

حیدری کیا

اجرای کابینتدکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسیون داخلی کیشطراحی کابینت آشپزخانه

ارسال نظر غیرفعال است.