نقش پرده در دکوراسیون داخلی کیش

نقش پرده در دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در جزیره زیبای کیش


استفاده از پرده های زیبا و فاخر در منزل، نقش مهمی در دکوراسیون داخلی منزل دارد، چون به طور زیبایی پنجره ها را می پوشانند و حکم لباسی است، که بر تن پنجره ها میکنیم. امروزه انواع مختلفی از پرده با توجه به  اینکه شما قصد خرید پرده، برای کدام قسمت از منزل را دارید، وجود دارد. بنابراین، نقش پرده در دکوراسیون داخلی بسیار قابل توجه است.گاهی اوقات با تغییر دادن پرده در قسمتی از خانه، بطور مثال پذیرایی، کل فضای خانه شما را عوض می کند و آن را از یکنواختی درمی آورد. انواع پرده با توجه به جنس، رنگ و طرح وجود دارد. امروزه از نظر روانشناسی ،دکوراسیون‌های اداری نیز تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد افرادی که مشغول به کار هستند می‌گذارد.

 

نقش پرده در دکوراسیون داخلی کیش؟

یکی از مهمترین اجزاء در دکوراسیون یک خانه، پرده مناسب میباشد.به همین علت انتخاب پرده، بسیار مهم است. هماهنگ بودن رنگ و مدل پرده‌‌ها با وسایل منزل مثل، مبلمان، دکوراسیون داخلی و فرش ها یکی از مهمترین عوامل ایجاد آرامش در محیط خانه است. برای انتخاب پرده متناسب با خانه ی شما عوامل زیادی دخیل هستند از جمله:1_رنگ پرده 2_جنس پرده 3_طرح متناسب با دکور شما 4_سایز پرده .پرده حکم لباسی برای پنجره های شما میباشد، بنابراین باید در انتخاب پرده دقت لازم را داشته باشیم.

 

ویژگی های پرده مناسب در دکوراسیون داخلی کیش

اولین موردی که باید به آن توجه کنید، این است که ، با توجه به اینکه سبک  دکوراسیون داخلی منزل شما کلاسیک، مدرن یا امروزی (معاصر)…است، باید پرده را هم متناسب با سبک دکوراسیون داخلی منزلتان تهیه کنید.یکی دیگر از عواملی که باید به آن دقت کنید رنگ پرده میباشد. برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه باید از رنگهای روشن مانند سفید و شیری استفاده کنید. به طور کلی، رنگ‌های تند مانند نارنجی ، آبی تند، زرد و بنفش تیره و رنگ‌های مشابه، برای رنگ پرده اتاق خواب مناسب نیستند، چون باعث حس آرامش برای خوابیدن نمیشوند. بهتر است از رنگهایی دیگر مانند آبی روشن،صورتی روشن و رنگ سبز روشن برای ایجاد آرامش در اتاق خواب استفاده شود. حتما قبل از انتخاب رنگ پرده، تصمیم بگیرید که اتاق شما به چه ویژگی هایی نیاز دارد. آیا اتاق کار است که باید در آن تمرکز داشته باشید. یا اینکه اتاق خواب است که به آرامش احتیاج دارید و یا اتاق بچه که باید محیطی شاد و پر از انرژی باشد. اما انتخاب رنگ پرده پذیرایی بسیار مهمتر می باشد.

 

رنگ تیره یا روشن در دکوراسیون داخلی

اگر خانه شما کوچک میباشد رنگهای روشن فضای شما را بزرگتر نشان میدهند. اما همانطور که میدانید رنگهای روشن خیلی زود کثیف میشوند و گرد و غباری که روی آنها مینشیند، نمایان میشود.اما اگر به دنبال نور بیشتر در منزل هستید که آفتاب به داخل خانه بتابد از رنگهای روشن مانند سفید استفاده کنید، چون نور را به راحتی از خودشان عبور میدهند.همچنین رنگهای روشن خانه را دلباز نشان میدهند.پرده هایی با رنگ تیره فضای خانه را کوچکتر نشان میدهد،همچنین شما برای جلوه دادن به قسمتی از دکور خانه میتوانید از پرده با رنگ تیره استفاده کنید.چون رنگهای تیره جلوه خاصی به نمای خانه میدهد و خانه شما لوکس تر به نظر میاید.همچنین رنگ پرده پذیرایی باید با رنگ دیوار های اتاق پذیرایی هماهنگی داشته باشد. رنگ دیوار با رنگ پرده باید یک الی دو درجه تفاوت رنگ داشته باشند.یکی دیگر از عوامل مهم جنس آن میباشد. ما در این جا به چند مورد از پر طرفدارترین پارچه ها اشاره می‌کنیم.

سالن پذیرایی یکی از مهم ترین بخش ها در هر خانه ای به شمار می رود به همین دلیل انتخابی پرده ای مناسب برای این بخش از منزل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. مدل پرده سالن پذیرایی اغلب از بین طرح های لوکس و لاکچری انتخاب می شود همچنین افرادی نیز هستند که تمایل دارند پرده این قسمت از منزل خود را از بین طرح های ساده انتخاب نمایند که برای دوخت پرده های ساده از پارچه های حریر و توری استفاده می شود.بیشتر پرده های سالن پذیرایی ترکیبی از والان و پرده اصلی و پرده آستری می باشند و رنگ پرده این بخش از منزل اغلب از بین رنگ های سفید و شیری و کرم و بژ و قهوه ای انتخاب می شود همچنین در صورت تمایل می توانید رنگ پرده پذیرایی را از بین رنگ های شاد و خاص انتخاب نمایید.

پرده‌های ابریشمی : این پرده ها بسیار نازک میباشند و خیلی خوب نور را از خود عبور میدهند.این پرده ها برای فضای رسمی مناسب هستند.

حریر:یکی دیگر از انواع پرده که خیلی خوب نور را از خود عبور میدهد حتی فضای بیرون کاملا دیده میشود .شما اگر به بیرون از خانه دید دارید باید از یک آستر استفاده کنید

پارچه های مخملی: این پارچه ها بسیار کلفت و سنگین است. امروزه بیشتر به عنوان والان پرده استفاده میشود

کتان: پارچه های نرم و پنبه ای هستند.این مدل بیشتر در فضاهای غیر رسمی استفاده میشود. این مدل پارچه نور را به خوبی از خود عبور نمیدهد.

دانتل:این مورد بیشتر برای پذیرایی استفاده میشود و دارای نمایی بسیار شیک است.

 

نکاتی در مورد انواع پرده در طراحی دکوراسیون داخلی کیش

از آستری برای زیر پرده های منزل به خصوص پذیرایی استفاده کنید.چون از تابش مستقیم نور آفتاب جلوگیری میکند و این باعث میشود عمر پرده شما بیشتر شود و یکی دیگر از دلایل استفاده از آستر جلوه دادن به پرده میباشداگر در خانه مستاجری زندگی میکنید و هر ساله مجبور به خرید پرده هستید یا اینکه نمیخواهید تا چد سال پرده را تعویض کنید،پیشنهاد میکنم از پرده های ساده تر با دوخت ساده استفاده کنید.چون دیگر نیازی به عوض کردن پرده با هر تغییر مد نیست.تا جایی که میشود پرده را در بالاترین ارتفاع نصب کنید چون دیوار را کشیده تر نشان می دهند و اینکه فضای خانه بزرگتر جلوه  داده میشود.

دکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسیون داخلی کیشدکوراسیون کیش

ارسال نظر غیرفعال است.