تعریف مبلمان در دکوراسیون داخلی

طراخی و دکوراسیون

طراخی و اجرای دکوراسیون کیش


در خانه‌های امروزی وجود بعضی از وسایل ضروری و مهم است. همان‌طور که فرش لباس یک خانه است‌ُ، مبلمان روح‌بخش یک خانه محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن این اهمیت باید در انتخاب مبلمان در دکوراسیون خانه دقت کرد.آیا این سبک از مبل به این خانه می‌آید؟ آیا رنگ آن مناسب محیط خانه است؟ آیا جنس آن قابل اعتماد است؟ و دیگر سوال‌های از این قبیل که ممکن است برای هر خانواده‌ای پیش‌بیاید.

 

مبلمان مناسب دکوراسیون داخلی

برای داشتن یک خانه شیک و راحت ابتدا باید دکوراسیون داخلی خانه را به درستی طراحی و اجرا کنید. تصور کنید شما تمام وسایل خانه را تهیه کرده‌اید و حال به دنبال یک مبلمان خوب و مناسب با دکوراسیون خانه خود هستید. مبلمان‌ها به راحتی می‌توانند بر احساس و تجربه شما از فضای داخلی تاثیرگذار باشند، آن‌ها می‌توانند به شما حس راحتی بدهند یا برعکس وادارتان کنند تا رسمی و خشک رفتار کنید، پس سعی کنید مبلی را انتخاب کنید که مورد نیاز و استفاده‌ی شما باشد.

اگر بیشتر پذیرای مهمانان مهم و رسمی هستید از مبلمان به اصطلاح «سلطنتی»استفاده کنید. اگر بیشتر پذیرای دورهمی‌های کوچک و دوستانه هستید ازمبلمان راحتی استفاده کنید. در صورتی می‌توان از هر دو استفاده کرد که متراژ خانه بیشتر باشد و مبلمان کل فضای خانه را اشغال نکند. همچنین به کار بردن این دو در کنار هم ممکن است یک ناهماهنگی ایجاد کند.

دکوراسیون کیش

اجرای دکوراسیون مدرن در کیش

 

هماهنگی میان اجزای خانه در دکوراسیون داخلی

برای این که شاهد هماهنگی خوبی میان تمام اجزای دکوراسیون داخلی منزل‌مان باشیم باید در هنگام انتخاب مبلمان کلیت فضا و تزئینات آن‌را نیز در نظر بگیریم. به ‌طور مثال اگر در خانه‌ی شما گچ‌ بری‌های زیبا و پرجزئیات، وسیله‌های دکوری چوبی و آینه‌های قدی یافت می‌شود به این معنا است که فضای داخلی شما سبک کلاسیک دارد و بنابراین باید مبلمانی که انتخاب می‌کنید هم سبکی کلاسیک داشته باشد.

مبلمان با سبک مدرن هماهنگی فضا را از بین می‌برد و باعث برهم خوردن نظم دکوراسیون داخلی فضایتان خواهد شد.

سبک کلاسیک به شما می‌گوید که چیدمان مبل باید قرینه باشند و همین شما را از سردرگمی برای انتخاب کاناپه‌ها و تعداد مبل‌ها بی‌نیاز خواهد کرد؛ یا سبک مدرن به شما خواهد گفت که مبلمان باید دارای چهار چوب‌های زاویه‌دار باشند.بافت مبلمان نیز یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی است که شما باید به آن توجه کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی بگیرید، بافت مبلمان رابطه مستقیمی با ایجاد حس راحتی و آرامش در فضا دارد، اگر در دکوراسیون داخلی خانه‌تان از وسیله‌های دکوری چوبی زیاد استفاده کرده‌اید، بهتر است که دیگر مبلمان‌تان چوبی نباشد تا دکوراسیون داخلی خانه‌ تان سنگین و تیره نشود، بهتر است در کنار این وسیله‌های چوبی از مبلمان تمام پارچه با رنگ‌های روشن استفاده کنید چرا که چوب به طور ذاتی جاذب نور است و این رنگ‌های روشن این کمبود نور را در فضای داخلی خانه جبران خواهد کرد.

 

بر عکس این قضیه نیز صادق است، یعنی اگر فضای داخلی خانه‌ی شما روشن، یکدست، یکنواخت و کسل‌کننده است، مبلمانی که در طراحی آن از چوب استفاده شده است می‌تواند به فضا گرمی و انرژی بخشد. ترکیب چوب و پارچه هم می‌تواند نتیجه خوبی را رقم بزند، فقط کافی است تا به سبک طراحی دکوراسیون‌تان توجه کنید.مبلمانی که برای جلوی تلویزیون و نشیمن خانوادگی در نظر می‌گیرید با مبلمان اتاق پذیرایی و اتاق غذاخوری متفاوت است، بنابراین اول خواسته‌ی خود را از فضا مشخص کنید. برای فضاهای خانوادگی می‌توانید از مبلمان مدرن‌تر و برای فضای پذیرایی از مبلمانی معاصر یا مبلمانی که سبک تلفیقی دارند، استفاده کنید.

اگر در دکوراسیون داخلی خانه‌خود از یک‌دست مبل بهره می‌برید، بهتر است از این مبل‌ها صرف نظر کنید چرا که این‌کار فضای خانه را خالی نشان می‌دهد و باعث برهم خوردن نظم و تقارن دکوراسیون داخلی خانه‌تان خواهد شد ، برعکس اگر از دو دست یا تعداد بیشتری مبلمان بهره می‌برید، مبل‌های L شکل به شما در تفکیک فضایی کمک خواهند کرد.

 

مبلمان چند تکه در چیدمان دکوراسیون داخلی

مبلمان چند تکه برای فضاهای بزرگی مناسب هستند که شما می‌خواهید در هر گوشه خانه‌تان هماهنگی و نظم پیوسته میان مبلمان‌تان را پیاده کنید، این مبلمان که معمولا چندین جای نشیمن دارند، بیشتر در فضاهایی که طراحی دکوراسیون داخلی آن‌ها به سبک مدرن یا تلفیقی است استفاده می‌شوند. شما می‌توانید هر تکه آن‌ها را در یک گوشه خانه استفاده کنید و به آن جذابیت ببخشید.

 

راحتی مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی

باید یادمان باشد که مبلمان مقدم بر هرچیزی، وسیله هستند برای راحتی و استراحت، پس شماهم به این نکات توجه کنید، اگر قرار است تا در طول روز مرتب از مبلمان‌تان استفاده کنید، پس آن‌ها باید خیلی راحت باشند. مبلمان رسمی‌تر را بگذارید برای مهمان های ‌تان و برای مصرف روزمره‌ خود از مبلمان مدرنی که راحت ‌تر، زیباتر و درعین‌حال متنوع ‌تر هستند استفاده کنید.

 

هماهنگی رنگ مبلمان با محیط خانه در دکوراسیون داخلی

اگر خانه کوچک یا کم نوری دارید بهتر است قید مبلمان پارچه‌ای پفکی و بزرگ تیره رنگ را بزنید و خانه‌تان را تبدیل به یک سمساری نکنید. سعی کنید مبلمان ظریف با ابعاد کوچک و از رنگ‌هایی که با هر دکوراسیونی ست می‌شوند استفاده کنید. در خانه‌های بزرگ دستتان در انتخاب رنگ مبلمان بازتر است و می‌توانید از مبلمانی با چند رنگ و پارچه متفاوت برای تنوع بخشیدن به فضایتان استفاده کنید.

دکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسین داخلی کیشدکوراسیون داخلی

ارسال نظر غیرفعال است.