بررسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی


رنگ زرد: شاید در نگاه اول کمترین کسی از رنگ زرد و مکمل های آن برای طراحی و دکوراسیون داخلی استفاده کند، چرا که انتخاب این رنگ برای دکوراسیون جسارت خاص خودش را می خواهد البته پیش تر به طور مفصل در رابطه با رنگ زرد در دکوراسیون داخلی و ترکیب رنگ های مناسب آن با شما صحبت کرده ایم اما امروز می خواهیم به بررسی رنگ زرد از دیدگاه روانشناسی،فلسفه، طبیعت و طراحی بپردازیم و شما را با بهترین ترفندهای انتخاب رنگ زرد در دکوراسیون منزل آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

تاثیر رنگ زرد در خلق و خو

رنگ زرد در دکوراسیون شادی، هیجان و تحرک ذهنی را ایجاد می کند و طیف رنگ های آن همچون لیمویی احساس سرزندگی و نشاط و رنگ هایی مانند زرد طلایی احساس گرما و آرامش را در فضای دکوراسیون شما ایجاد می کند. انتخاب زنگ زرد در کنار یک ترکیب رنگی ویژه به سادگی می تواند ظاهر مدرن و خاصی به فضای دکوراسیون داخلی شما ببخشد.

رنگ زرد در فنگ شویی

رنگ زرد در فنگ شویی نشان دهنده ی عنصر زمین، سلامت و نشاط است و استفاده از آن می تواند جریان انرژی مثبت را در فضای خانه ی شما ایجاد نماید. برای جریان بهتر این نیروی مثبت در دکوراسیون خانه تان بهتر است آن را برای فضای مرکزی و قلب خانه تان در نظر بگیرید تا به سادگی احساس گرما و سلامت را به تمام بخش های خانه تان منقل کند.

چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟

رنگ زرد را در تمام نقاط خانه می توانید استفاده کنید هیچ محدودیتی برای این رنگ وجود ندارد. رنگ زرد باعث سرزندگی می شود به همین دلیل برای ورودی خانه مناسب است. اشتها را تحریک می کند پس مناسب پذیرایی، غذاخوری و آشپزخانه است. گرما و سادگی را القا می کند به همین دلیل برای اتاق نشیمن رنگی ایده آل است. باعث احساس عزت نفس می شود پس رنگی عالی برای اتاق کار و مطالعه است. رنگی پر انرژی است به همین دلیل برای بیدار شدن سر صبح در اتاق خواب مناسب است.

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خانه باعث روشن تر شدن و چشم گیرتر شدن فضای داخلی می شود. رنگ زرد محیط را کاملاً روشن و بزرگ نشان می دهد و انتخاب مناسبی برای دکوراسیون خانه های کم نور، تاریک و کوچک است؛ اما استفاده از رنگ زرد به تنهایی باعث دل زدگی می شود. به همین دلیل سعی کنید رنگ زرد را در ترکیب با رنگ های دیگر در دکوراسیون داخلی خانه به کار ببرید.

استفاده از رنگ زرد در اتاق خواب

رنگ زرد انرژی و هیجان را القاء می کند و ممکن است سبب بی خوابی شود. به همین دلیل گزینه مناسبی برای اتاق خواب نیست؛ اما طیف های ملایم تری از رنگ زرد را می توانید در اتاق خواب استفاده کنید. مثل رنگ لیمویی یا خردلی که جذابیت رنگ زرد را به طور ملایم تری دارد.می توانید از رنگ زرد در اتاق خواب کودک، نوجوان و یا حتی اتاق خواب مستر استفاده کنید. ولی از ترکیب رنگی استفاده کنید. از رنگ‌های مکمل که با زرد همخوانی دارند مانند سبز، آبی، بنفش تیره و رنگ های خنثی مثل خاکستری و طوسی در سایر بخش های دکوراسیون استفاده کنید تا جلوه رنگ زرد هم بیشتر شود.

حتماً لازم نیست کل فضا را زرد کنید. می توانید مثلاً دیوار ها را مشکی و سفید کنید و از تخت زرد یا کمد زرد استفاده کنید. برای این که حس روزهای گرم و آفتابی را به اتاق خواب بیاورید، می توانید از رنگ زرد در کنار رنگ آبی و سفید استفاده کنید.

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون پذیرایی و نهارخوری

زرد ملایم و طلایی باعث تحریک اشتها و احساس آرامش می شود. برای همین استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون اتاق غذاخوری توصیه می شود.برای اتاق پذیرایی می توانید از چیدمان مبلمانی زرد رنگ در کنار دیوارهایی سفید بهره بگیرید و برای تناسب رنگ‌ها در کنار هم از گلدانی پر از گل های نرگس و یا سبدی پر از میوه های زرد رنگ استفاده کنید. رنگ کردن دیوار ها به رنگ زرد و یا استفاده از لوازم و مبلمان زرد رنگ روش مناسبی برای روشن تر کردن فضا خواهد بود. سالنی روشن و سفید رنگ با پرده ها و یا اشیاء زرد، سالنی بسیار شیک خواهد بود.

از ترکیبات رنگی خنثی همچون سفید و سیاه در کنار رنگ زرد بهره بگیرید تا بتوانید بیش از پیش درخشندگی رنگ زرد را در دکوراسیون خود به نمایش بگذارید.اگر می خواهید فضایی گرم و صمیمی برای اتاق نشیمن تان خلق کنید از ترکیب رنگ زرد و آبی استفاده کنید. اتاق هایی که دکوری رسمی دارند ممکن است کمی کسل کننده باشند. ولی اگر از رنگ زرد در آن‌ها استفاده کنید، اتاق حال و هوای مدرن به خود می گیرد.

می توانید دیوار های ورودی خانه را رنگ زرد کنید. رنگ زرد را با رنگ های سیاه و سفید ترکیب کرده و با استفاده از رنگ قرمز در کنار آن به ترکیبی زیبا دست پیدا کنید.

استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه

اگر در آشپزخانه کل دیوارها و کابینت ها یک رنگ باشد، باعث خستگی بصری خواهد شد. برای رفع این مشکل از ترکیب رنگ ها استفاده کنید. می توانید از ترکیبات رنگی زرد با سفید و یا سیاه بهره بگیرید، به طور مثال می توانید دیوارها را به رنگ سفید انتخاب کرده و کابینت ها را زرد کنید و یا برعکس؛ به این صورت حس شادابی و طراوت زیادی را به آشپزخانه خود داده اید و یا در آشپزخانه سفید رنگ از لوازم به رنگ زرد استفاده کنید.

می توانید در آشپزخانه از روشنایی با نور رنگ زرد استفاده کنید. تعبیه لامپ های LED زرد در پانل های سقفی جلوه گرم و دل‌نشینی را به آشپزخانه می بخشند.

با رنگ زرد در دکوراسیون زیبایی و شادی را به منزل خود بیاوریدبا رنگ زرد در دکوراسیون زیبایی و شادی را به منزل خود بیاورید.رنگ زرد رنگی جذاب و پرانرژی است و احساس شادی و قدرت را القا می کند. رنگ زرد یکی از آسان ترین رنگ ها برای دید است که حتی برای کسانی که مشکل کوررنگی دارند به خوبی قابل مشاهده است. به همین دلیل استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خانه مفید خواهد بود. رنگ زرد در ترکیب با رنگ های دیگر پالت های مختلف رنگی به وجود می آورد که هر کدام آن‌ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. هیچ رنگی مثل رنگ زرد دکوراسیون منزل شما را روشن نمی کند.

رنگ زرد در طبیعت

 رنگ زرد را می توان مادر طبیعت دانست و می توان از آن برای جلوه بخشیدن به ظاهر فضای بیرونی، باغچه ها و سایر طراحی های محیطی استفاده کرد کافی است گل های همیشه بهار را در فضای خارجی و طراحی های باغچه و محوطه ی خود جای دهید و از جادوی رنگ زرد برای فضای بیرونی خود استفاده نمایید.

تاثیر رنگ زرد بر چاکراها

در آیین هندوئیسم و بودایسم مراکز انرژی در بدن با نام چاکرا می شناسند و چاکرای شبکه خورشیدی که واقع در ناحیه معده است را به عنوان چاکرای تقریبا مرکزی بدن می شناسند که رنگ زرد تاثیر زیادی روی این چاکرا دارد همچنین رنگ زرد در دکوراسیون به شخص قدرت اعتماد به نفس و کنترل و تمرکز را می بخشد.

رنگ زرد در طراحی منزل

رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی باعث روشن تر شدن فضا، جذابیت و چشم گیر شدن فضای دکوراسیون شما می شود، می توانید از این رنگ برای لوازم جانبی مثل گلدان ها و سایر دکوری های خود استفاده کنید تا ظاهر ویژه ای به دکوراسیون شما ببخشد.

رنگ زرد و فضاهای ممنوعه

رنگ زرد به عنوان رنگ تحریک کننده نیز شناخته می شود و لذا برای فضاهایی مانند دکوراسیون اتاق خواب باید از تونالیته ی ملام تر آن استفاده کرد چرا که این رنگ مانع از خواب آسوده ی شما می شود و فضای آرامش بخشی را برای استراحت و خواب شما ایجاد نمی کند بنابراین بهتر است از این رنگ برای فضای استراحت خود استفاده نکنید.

رنگ زرد و خواص آن در دکوراسیون منزل

 رنگ زرد آسانترین رنگ برای دیدن می باشد بنابراین بهترین رنگ برای اشخاصی که به بیماری کور رنگی دچارند.

رنگ زرد مملو از انرژی خلاقیت و عقلانیت می باشد؛ بنابراین توصیه می شود که همواره برای دفترچه های یادداشت و اتاق های کودک زرد رنگ استفاده شود.

 رنگ زرد یک انتخاب عالی برای ایجاد حس امنیت و آرامش در فضای کار و زندگی شما می باشد که می توانید از آن در کنار رنگ هایی مثل آبی و سایر رنگ های آرامش بخش در دکوراسیون تان استفاده کنید.

هیچ رنگی مثل رنگ زرد دکوراسیون منزل شما را روشن نمی کند. زرد قویترین گزینه برای روشن تر کردن فضاهای شمالی منزل می باشد قرار دارند می باشد.

اجرای کابینتدکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسیون داخلی

ارسال نظر غیرفعال است.