براورد هزینه بازسازی ساختمان در جزیره کیش


قیمت بازسازی خانه به ازای هر مترمربع، می تواند بسیار متنوع باشد. میزان تغییراتاعمال شده، میزان و کیفیت مواد مورد استفاده و کیفیت کار انجام گرفته همگی بر قیمت بازسازی تاثیرگذارند. گاهی تغییرات آنقدر زیاد است که متخصصین حرفه های مختلف مثل بنا و نجار و الکنریکی و تاسیساتی و نقاش به کار گرفته می شوند. طبیعتا محله و اینکه در کدامیک از مناطق تهران باشید در قیمت گذاری پیمانکاران و متخصصین تاثیرگذار است.

هزینه بازسازی ساختمان یکی از اولین دغدغه های افرادی است که قصد تخریب ساختمان و بازسازی دارند. بهترین روش برای ایجاد کمی تغییر در ظاهر محل زندگی یا محل کار، بازسازی است. ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در ساختمان می تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد و فضای مورد استفاده را به یک فضای کاربردی تر تبدیل کند. در این میان عاملی که نقش مهمی در بازسازی ساختمان دارد، هزینه بازسازی خانه است.

برآورد هزینه ها برای بازسازی آپارتمان در کیش

به طور متوسط عمر مفید ساختمان ها در کشورهای مختلف جهان چیزی در حدود 100 سال است، اما با توجه به ساخت وسازهای اخیر در ایران، عمر مفید ساختمان چیزی بسیار کمتر از این عدد است وعموما با گذشت 20 الی 30 سال، ساختمان های نیازبه بازسازی اساسی پیدا می کنند. گاهی نیز تنها به دلیل نیاز به تغییر کاربری بعضی بخش های خانه و اطلاحات جزیی در طرح ها نیاز به بازسازی ایجاد می شود.

یکی از عواملی که ممکن است در بازسازی ساختمان ذهن شما را به خود مشغول کند بحث هزینه بازسازی ساختمان می باشد. در واقع میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید می تواند در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار باشد. اما مسئله مهم این است که در اکثر مواقع انجام بازسازی و نوسازی ساختمان بیشتر سودآور خواهد بود و نباید نگران هزینه آن باشید.

اگر هدفتان مقاوم سازی ساختمان و تعویض تاسیسات داخلی باشد باید به این فکر کنید که اگر امروز این هزینه را متحمل نشوید در آینده ای نه چندان دور باید چندین برابر آن را هزینه کنید که علاوه بر ضرر مالی می تواند ضرر جانی هم در پی داشته باشد.

اگر هدفتان تغییر طراحی داخلی یا بازسازی نمای ساختمان است با این اقدام می توانید ارزش ملک خود را افزایش دهید.

اگر هدفتان تغییر کاربری ساختمان باشد با این کار می توانید سود بیشتری کسب کنید.

اگر هدفتان هوشمندسازی ساختمان و به کارگیری فناوری در بازسازی ساختمان می باشد در این صورت با بهره گیری از تکنولوژی می توانید مصرف انرژی را بهینه سازی کنید و مصرف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش بدهید و در نتیجه هزینه های مصرفی تان به میزان قابل توجهی کاهش می یابند.

بنابراین هر هدفی که از بازسازی و نوسازی ساختمان خود دارید برای شما نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت و سودآور می باشد. بازسازی ساختمان به غیر از سودآوری مالی، آرامش و آسایش دلنشینی را برای شما به ارمغان می آورد که با هیچ ثروتی قابل قیاس نیست. هزینه بازسازی فقط یک عدد می باشد و این عدد را بارها به اشتباه در جاهای دیگری خرج کرده اید که پشیمان شده اید اما می دانید که ملک و ساختمان به اندازه ای ارزشمند هستند که هر میزان هم برای آنها هزینه شود نه تنها پشیمانی به بار نمی آورد بلکه باعث خوشنودی و رضایت خاطر هم می شود.

مشاوره با یک شرکت بازسازی ساختمان باعث می شود بسیار در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود. در نظر بگیرید که بخواهید تمامی این کارها را خودتان به انجام برسانید، حتی تصورش هم سخت است. چگونه می توانید تمام هماهنگی ها را انجام دهید؟ چگونه می خواهید مصالح را تهیه کنید؟ به چقدر زمان و بودجه نیاز دارید؟ چه طرحی را می خواهید پیاده کنید؟ و غیره. بنابراین کار خود را به یک شرکت معماری بسپارید و خودتان را از همه دغدغه ها و نگرانی ها برهانید.

مصالحی که برای ساختمان به کار می روند شامل سنگ، کاشی، چوب، شیشه، لوله، پارکت، کاغذ دیواری، لمینت، سرامیک، رنگ، کناف و غیره می باشند. کلیه این مصالح دارای انواع گوناگون با کیفیت های متفاوت هستند و از مرغوب تا نامرغوب درجه بندی می شوند.

واضح است که هر چقدر مصالح مرغوب تر و با کیفیت تر باشند قیمت بالاتری دارند و هر چقدر کیفیت پایین تری داشته باشند قیمت آنها کاهش می یابد.

و همینطور نوع مصالحی هم که انتخاب می کنید در هزینه بازسازی تاثیرگذار می باشد به عنوان مثال قیمت سنگ بیشتر از کاشی می باشد.

حتی برخی از مصالح در بعضی از زمان ها یا فصول ارزان تر و فراوان تر هستند که در هزینه بازسازی تاثیرگذار هستند.

محاسبه قیمت بر اساس میزان مساحت مکانی که نیاز به بازسازی دارد

بازسازی و نوسازی بر اساس متراژ صورت می گیرد. هرچقدر متراژ بیشتر باشد هم به مصالح بیشتری نیاز است.

هر چقدر متراژ بیشتر باشد میزان کار کارگران هم بیشتر می شود و به طبع هزینه بازسازی هم افزایش می یابد.

برآورد هزینه با در نظر گرفتن سن ساختمان در کیش

عامل موثر دیگر در هزینه بازسازی ساختمان سن آن می باشد. هر چقدر سن ساختمان بیشتر باشد در نتیجه باید زیرسازی ها و مقاوم سازی های بیشتری صورت بگیرد و این به هزینه بازسازی می افزاید.

 محاسبه قیمت مطابق با انتخاب سبک معماری در جزیره کیش

بازسازی ساختمان می تواند به سبک های گوناگونی صورت پذیرد به عنوان مثال بازسازی ساختمان به سبک کلاسیک یا بازسازی ساختمان به سبک مدرن و غیره.

هر سبکی ویژگی های خاص خود را دارد و از تجملاتی تا ساده طبقه بندی می شوند. مسلما هر چقدر سبک تجملاتی تر باشد به همان میزان هزینه ها افزایش می یابد.

برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه در کیش

دکوراسیون آشپزخانه یکی از مکان های مهم در بازسازی منازل می باشد و می تواند تغییرات زیادی مانند کابینت، کفپوش، کاشی های بین کابینتی، رنگ، سقف، شیرآلات، سینک و غیره متحمل شود. می توانید با بررسی دقیق تر قسمت هایی که فرسوده نیستند و نیاز به نوسازی ندارند را حذف کنید. به عنوان مثال به جای تعویض کل کابینت می توانید فقط درهای آن را تعویض کنید.

 برآورد قیمت بازسازی سرویس بهداشتی در کیش

بعضی اوقات هزینه تعمیر  و تعویض برخی از قسمت های جزئی تر مانند ترکیدگی لوله با هزینه قسمت های کلی تر مانند نصب کاشی یا سرامیک سرشکن می شود و این هزینه بازسازی را برای کارفرما کاهش می دهد.

محاسبه دستمزد نیروی کار در کیش

پیمانکار دستمزد کارگران را می تواند به دو صورت پرداخت کند. گاهی اوقات دستمزد را به صورت روزانه پرداخت می کند و گاهی اوقات به صورت کلی و پروژه ای پرداخت می کند. انتخاب نوع پرداخت دستمزد کارگران بستگی به توافق کارفرما با پیمانکار دارد.

بازسازی ساختمان تغییری است که می تواند قیمت ساختمان را افزایش دهد و در مواردی که تمایل به فروش خانه داشته باشید خریدار را ترغیب به خرید کند. در بسیاری موارد دیگر هدف مالک از بازسازی خانه سکونت شخصی است. ایجاد چنین تغییری در فضای خانه باعث متناسب شدن هرچه بیشتر خانه با سلیقه و نیازمخاطب می شود و حس آرامش و آسایش ساکنین را به حداکثر ممکن خواهد رساند.

هزینه بازسازی ساختمان بسیار کمتر از ساخت یک ساختمان است. در نتیجه بسیاری از مالکان بازسازی ساختمان را به تخریب و ساخت مجدد بنا ترجیحمی دهند. از طرفی دیگر در ساختمان های آپارتمانی و چند واحدی امکان تخریب وجود ندارد و بازسازی آپارتمان تنها گزینه موجود است.

یکی از مهم ترین و اولین سوالاتی که پس از تصمیم به بازسازی آپارتمان و ساختمان پیش می آید هزینه بازسازی آپارتمان است. برای پاسخ به این سوال، المان های زیادی باید در نظر گرفته شوند. به طور کلی عمده کارهایی که در بازسازی ساختمان انجام می شود عبارتند از کف سازی و نصب پارکت، تعویض کاغذ دیواری،تغیرر دکوراسیون داخلی و طراحی آشپزخانه، تعویض کابینت آشپزخانه، اجرای سقف کاذب و … و تمام اینها می توانند بر هزینه بازسازی ساختمان تاثیر بگذارند.

به طور کلی در تعیین هزینه بازسازی ساختمان می توان سوالات زیر را مطرح کرد:

بودجه مدنظر شما برای بازسازی ساختمان چقدر است؟

مایل به بازسازی کدام بخش های خانه هستید؟

میزان تغییرات مدنظرتان جزیی است یا کلی؟

آیا زیرساخت های ساختمان و لوله کشی ها سالمند یا نیاز به تعویض دارند؟

از چه مصالحی برای بازسازی خانه استفاده می کنید؟

آیا بازسازی شامل طراحی نور و سنسور نیز می شود؟

کدام سبک دکوراسیون منزل را می پسندید؟

آیا به همراه بازسازی از عایق صوتی و حرارتی نیز استفاده می شود؟

تاثیر بازسازی داخلی خانه بر هزینه ها

همان طور که گفتیم بازسازی داخلی ساختمان شامل موارد گوناگونی می شود. گاهی اوقات با برداشتن یک یا چند دیوار حائل می توانید فضای اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی را بهتر کنید. در بازسازی بخش های داخلی هزینه های گچ کاری و تقاشی دیوارها، پارکت کف خانه، نصب کاغذ دیواری و طراحی شومینه بر هزینه بازسازی ساختمان تاثیرگذار هستند. حدود قیمت موادی که برای گچ کاری، نقاشی دیوارها و پارکت کردن کف خانه انتخاب می کنید بر متوسط هزینه بازسازی آپارتمان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به طور مثال کاغذ دیواری دارای رده های قیمتی بسیار متفاوتی است؛ از کاغذ دیواری های معمولی با سطح قیمت متوسط تا کاغذ دیواری های لوکس با سطح قیمت بسیار بالا. شما با توجه به بودجه ای که برای بازسازی خانه در نظر دارید می توانید متریال مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اجرای کابینتدکوراسیون داخلیمقالات

بازسازی آپارتمانبازسازی ساختمان در کیشجزیره کیش

ارسال نظر غیرفعال است.