برش بتن با سیم برش در کیش

برش بتن با سیم برش يكي از جديدترين و پر استفاده ترین روش هاي برش بتن (بتون) مسلح مي باشد. بوسيله اين عمليات (برش سیمی) مي توان اشكال مختلف و با هر ابعادي را در سازه بتن ايجاد نمود.برش بتن با سیم برش یکی از روش های نسبتا جدید برای انجام پروژه های برش و تخریب بتن است. در برش بتن با سیم برش از دستگاه برش سیمی بتن استفاده می شود. این دستگاه دارای یک سیم الماسه است که با توجه به سختی بالای آن برش بتن با سرعت زیادی انجام می شود.

برای برش بتن با سیم برش دستگاه با فاصله از مقطع برش قرار می گیرد. سپس با استفاده از کرگیری در دو طرف مقطع بتنی سوراخ هایی ایجاد شده و سیم الماسه از درون این سوراخ ها عبور داده می شود.

نکته قابل توجه در برش بتن با سیم برش، تخصصی بودن فرآیند اجرای عملیات است، اگرچه این فرآیند به کمک دستگاه اجرا می شود ولی تنظیم دستگاه بر اساس نیاز برش و اجرای آن به تخصص و مهارت بالای اپراتور نیاز دارد، در برش بتن با سیم برش همچون یک مدار بسته عمل می کند، به این صورت که با ایجاد دو سوراخ در مقطع بتنی (دیوار) و یا حلقه کامل سیم دور ستون، دو سر سیم به سمت دستگاه محرکه برگشته و توسط اتصالات مخصوص به هم بسته شده و یک حلقه را تشکیل میدهند، حال این مدار بسته و یا حلقه توسط موتور دستگاه به چرخش درآمده و فرآیند برش آغاز می گردد، همزمان که با چرخش سیم در مدار مقطع بتنی بریده می شود با هدایت سیستم کنترل دستگاه روی ریل از مقطع دور می شود تا حلقه تنگ تر شده و برش مقطع به پایان برسد.

خدمات تخصصی کرگیری بتن در کیش

خدمات تخصصی کرگیری بتن به منظور ایجاد یک سوراخ در قسمتی از بتن به صورت گرد انجام می شود. می توان گفت خدمات تخصصی کرگیری بتن یکی از روش های برش یا مغزه گیری از بتن تقویت شده یا بتن معمولی می باشد. خدمات تخصصی کرگیری بتن به منظور اهداف مختلفی انجام می شود تا بتوانند مسیری را برای عبور لوله از یک سازه بتنی ایجاد کنند، همچنین می توان با انجام خدمات تخصصی کرگیری بتن مسیری را برای سیم کشی نیز راه اندازی کرد. برای انجام خدمات تخصصی کرگیری بتن از دریل هایی برای کرگیری بتن استفاده می شود که می توان به راحتی این کار را انجام داد، استفاده از دریل های مکانیکی و الکتریکی نیمه اتوماتیک برای انجام خدمات تخصصی کرگیری بتن کاری مرسوم است.در برخی موارد قطعه ای از بتن را به آزمایشگاه می برند که این قطعه با استفاده از خدمات تخصصی کرگیری بتن از بتن جدا می گردد تا در آزمایشگاه خصوصیات آن تعیین گردد. در هنگام استفاده از دریل های نام برده در انجام خدمات تخصصی کرگیری بتن از دریلی استفاده می شود که دارای هسته الماسی شکل است زیرا الماس برنده تر می باشد و می توان به راحتی بتن را برش دهد.

اگر بخواهند قسمت داخلی دریل را از الماس بسازند هزینه های بالایی دارد به همین دلیل فقط نوک دریل را از الماس می سازند، همچنین استفاده از این نوع دریل ها باعث می شود گرد و خاک های ناشی از این کار که برای افراد مضر هستند تا حد زیادی کاهش پیدا کند. خدمات تخصصی کرگیری بتن بر روی بتن های مسلح و بتن های غیر مسلح انجام می شود که انجام خدمات تخصصی کرگیری بتن بر روی این دو نوع بتن اندکی با یکدیگر تفاوت دارد. با استفاده ازروش کرگیری بتن می توان در بتن سوراخ هایی با قطر معین ایجاد کرد و همچنین می توان در مکان هایی که نمی توان از روش های دیگربرش بتن استفاده کرد از این روش استفاده کرد. می توان از این روش برای پیاده رو ها و یا کف خیابان ها و دیوار یا سقف استفاده کرد.

برش و کرگیری بتن در کیش

برش بتن چه مزایایی دارد؟

برای تغییر سازه های بتنی، روشهای مختلفی وجود دارد که برش بتن، یکی از آن روشها است که نسبت به سایر روشها، مزایای بیشتری دارد. مثلا با تغییر نوع کاربری ساختمان و عوض شدن نقشه، مهندسان عمران به فکر تخریب بتن می افتند. تخریب بتن به معنای از بین بردن کل آن بتن است. واقعیت این است که برش بتن، بسیار بهتر از تخریب بتن است و مزایای زیر را دارد:

  • در روش برش بتن، میزان آلودگی صوتی بسیار کم است و هیچگونه مزاحمتی برای دیگران نخواهد داشت.
  • محل برش در روش برش بتن بسیار صاف و تمیز است و زیبایی سازه حفظ خواهد شد.
  • با کمک فرآیند برش بتن می توان سازه های بتنی را با کیفیت بسیار بالا برش زد.
  • در روش برش بتن، محدودیتی در ابعاد برش وجود ندارد و افراد می توانند بتنهای بسیار بزرگ یا کوچک را با این روش برش بزنند.
  • در روش برش بتن، تمام بتن تخریب نمی شود و فقط تکه موردنظر از بتن جدا خواهد شد.
  • با کمک این روش، می توان بتنها را به صورت افقی، عمودی و شیبدار برش زد.
  • سرعت روش برش بتن بسیار بالا است و با استفاده از آن، می توان خیلی سریع بتنهای ساختمان را برش زد.
  • در برش بتن، هیچ ضربه ای به فونداسیون سازه وارد نمی شود و سازه ضعیف نخواهد شد.

اجرای تاسیسات

برش بتن در کیشمقاوم سازی بتن در کیش

ارسال نظر غیرفعال است.