گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی کیش

دکوراسیون داخلی کیش

طراحی و اجرای دکوراسیون در کیش


در طراحی معماری فضاهای مختلف در کیش سعی می کنیم از المان هایی استفاده کنیم که به انسان حس سرزندگی می دهند. این المان ها معمولا از فضاهای بیرونی نشأت می گیرند. برای مثال مبلمان چوبی، میز های سنگی همگی نشانه ای از فضای بیرون از منزل هستند که انسان دوست دارد آنها را در محیط زندگی و یا کار خود ببیند. اما با وجود ترفندهای مختلف، مهم ترین و موُثرترین آنها استفاده از گیاهان است.

گیاهان در جزیره کیش علاوه بر این که باعث زیبایی محیط می شوند، سموم موجود در هوا را نیز کاهش می دهند و در نتیجه باعث بهبود کیفیت هوای داخل می شوند. وجود گیاه به ذهن انرژی می بخشد و آن را به خواب عمیق و سالم تر تشویق می کند. مطالعات علمی ثابت کرده اند که گیاهان به ویژه برای بیماران مفید هستند و به کاهش سطح استرس در آنها کمک می کنند. در اینجا به نکاتی برای تقویت فضا با استفاده از گیاهان اشاره شده است.

قرار دادن گیاهان بر کف محیط در جزیره کیش

هر طراح داخلی خوبی به دنبال فرصتی برای استفاده از گیاهان در فضا است. گیاهان المان های تزئینی مناسبی برای یک فضا هستند زیرا مزایای بسیاری دارند. برای مثال طیف رنگی و بافتی که می توانند به فضا بیافزایند. اما یکی از مهم ترین مزیت های گیاهان، موجودیت آنها در سایز های مختلف می باشد. آنها می توانند آنقدر کوچک باشند که قفسه های کوچک را برجسته کنند، یا می توانند آنقدر بزرگ باشند که قسمتی از فضای کف را به خود اختصاص دهند. اگر در یک محیط گیاهان خیلی کم استفاده شده اند و در عین حال فضای خالی زیاد است، استفاده از گیاهان بزرگ بر کف محیط راه حل مناسبی است. بنابراین اگر گوشه ای از فضا خالی است، نیازی نیست که آن را با قرار دادن مبلمان پر کنید. استفاده از یک گیاه بر کف آنجا علاوه بر اینکه فضای خالی را پر می کند حس تازه ای را به فضا می دهد. باید توجه داشته باشید که گیاه یک عنصر زنده است بنابراین قبل از انتخاب آنها برای یک فضا نکاتی را باید در نظر بگیرید.

علاقه انسان به گیاه و طبیعت سابقه تاریخی دارد که این مورد را می توان به راحتی در خانه های حیاط دار مشاهده کرد. امروزه که اکثر خانه ها به فرم آپارتمانی در آمده، این مجاورت کمتر شده است اما با این وجود، گیاهان مناسب خانه های آپارتمانی توانسته اند این کمبود و محدودیت را جبران کنند. این المان های طبیعی پیوندی بین زندگی صنعتی و طبیعت برقرار می کنند و نشاط و سرزندگی را به فضا اضافه می کنند. اما این ویژگی تنها علت تمایل استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی و محبوبیت این المان نیست. تاثیرات متفاوت و مثبت و موثر گیاهان آپارتمانی سبب شده که افراد و ساکنین خانه های آپارتمانی با اهداف مختلفی از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی فضای خانه استفاده کنند که این امر، نقش مهم و موثر این المان را در فضای داخلی منزل و یا ساختمان نشان می دهد. در این مقاله وبسایت ساختمون می توانید تاثیرات و نقش گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید.

دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون در کیش

عایقی طبیعی برای نویز محیطی در جزیره کیش

ساختار گیاهان می تواند نقش عایق در برابر نویز ها و صداهای محیط را ایفا نماید و سطح آن ها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. این امر با توجه به شرایط خانه های آپارتمانی، می تواند امتیاز مثبت و قابل توجهی باشد.

روح بخشی به دکوراسیون داخلی در جزیره کیش

گیاهان می توانند رنگ های زنده و جذابی را به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنند. رنگ های گیاهان آپارتمانی محدود نیست و برگ ها و گل های آن ها دارای رنگ های متنوع و زیبایی هستند. حتی برگ های سبز گیاهان آپارتمانی دارای طیف متنوعی می باشند. این تنوع زیبا و قابل توجه می تواند زیبایی و رنگ های بیشتری را به دکوراسیون داخلی شما اضافه کند. همچنین می توانید با انتخاب گلدان های جذاب با رنگ ها و فرم های متنوع برای این گیاهان، رنگ و جلوه متفاوتی به دکوراسیون محل مورد نظر تان بدهید.

گیاهان و زیبایی بصری دکوراسیون داخلی در جزیره کیش

جلوه و زیبایی برگ ها و گل های طبیعی گیاهان، در نوع خود خاص و منحصر به فرد است. نمای ایجاد شده توسط گیاهان، دکوراسیونی داخلی متفاوتی ایجاد خواهد کرد که زیبایی آن در ذهن بیننده ماندگار خواهد بود. همچنین می توانید رنگ و طرح المان هایی از قبیل مبلمان، پرده ها (پرده کرکره، پرده زبرا)، دیوارپوش ها و موارد دیگر را متناسب با نوع و رنگ گل و گیاهان انتخاب نمایید تا هارمونی زیبایی در فضای خود ایجاد کنید و دکوراسیون داخلی خاص و منحصر به فردی داشته باشید.

ایجاد پویایی و نشاط در دکوراسیون داخلی جزیره کیش

حضور در مجاورت گیاهان حس سر زندگی و نشاط را به انسان بر می گرداند و او را از حالت دلمردگی و روزمرگی زندگی ماشینی خارج می کند. علاوه بر این، حضور گیاهان و نیاز به نگه داری آن ها سبب می شود افراد روحیه مسئولیت پذیری بیشتری پیدا کنند و خود را در قبال نگه داری و سالم نگه داشتن آن ها مسئول بدانند.

نقش مثبت برای بهبود دکوراسیون داخلی در جزیره کیش

گیاهان آپارتمانی المانی بسیار مناسب برای پر کردن فضا های خالی و بلااستفاده هستند. این عناصر می توانند با برگ ها و گل های زیبا و جذابی که دارند، به خوبی جلوه دهی کنند و فضای داخلی را از حالت خالی و خلوت بودن خارج نمایند. در صورت استفاده از گیاهان برای این منظور، تناسب ابعاد و ارتفاع آن ها اهمیت زیادی دارد و بهتر است که از نمونه هایی استفاده شود که ارتفاع کافی را داشته باشند. علاوه بر این، گیاهان آپارتمانی می توانند در صورتی که ابعاد و جلوه مناسبی داشته باشند، به عنوان المان محوری و برای نقطه کانونی به کار برده شوند. جلوه گیاه و گلدان آن، نمای زیبا و منحصر به فردی ایجاد خواهد کرد.

نکات مهم در زمینه گیاهان آپارتمانی جزیره کیش

مانند هر المان دیگری در دکوراسیون داخلی، قبل از خریداری تحقیق کنید. برخی گیاهان آپارتمانی نیاز به نگه داری و شرایط آب و هوایی خاصی دارند که شاید شما قصد نداشته باشید این میزان وقت و هزینه را برای آن ها صرف کنید و یا اینکه در خانه شما شرایط مذکور مهیا نباشد. در عوض، می توانید با مشورت و تحقیق، گونه های گیاهی مناسب تری را انتخاب کنید.

بعضی از گونه های گیاهان روند چرخشی برای جذب کربن دی اکسید در روز و انتشار آن در شب دارند. به همین دلیل برای فضا هایی مانند اتاق خواب گزینه مناسبی نیستند. پس بهتر است قبل از خریداری در مورد این ویژگی گیاهان نیز تحقیق و پرس و جو کنید.

به موقعیت گیاه و اندازه آن توجه کنید. بعضی گیاهان برگ های پراکنده و جدا از ساقه دارند و به فضایی نیاز دارند که برگ های آن ها بدون هیچ فشار و محدودیتی رشد کند. مسلما فضای محدود و کوچک برای آن ها مناسب نیست و به برگ هایشان آسیب می رساند.

نوع های خاصی از گیاهان سبب تشدید آلرژی در افراد می شوند، برای همین بهتر است در هنگام خرید از فروشنده اطلاعات کافی را بپرسید تا در این زمینه دچار مشکل نشوید. به علاوه برخی گونه های گیاهی سمی هستند و در صورتی که توسط کودکان یا بلعیده شود، خطرات بالا و مرگباری را در پی دارد. که متعاقبا اگر در خانه کودک دارید، به این نکته نیز باید توجه ویژه ای داشته باشید.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی جزیره کیش

راه های متنوعی برای قرار دادن گیاهان آپارتمانی در یک فضا وجود دارد. خود را محدود به استفاده از گلدان های ساده رو میزی و یا بر روی زمین نکنید و با توجه به ابعاد گیاهان، آن ها را از دیوار و یا سقف آویزان کنید و یا در شلف هایی با ارتفاع های مختلف قرار دهید.

جدید ترین المان گیاهی ارائه شده برای دکوراسیون داخلی، دیوار سبز است که تجربه ای متفاوت و منحصر به فرد را ایجاد می کند. در صورتی که می توانید هزینه کافی برای اضافه کردن این عنصر به دکوراسیون داخلی را بپردازید، حتما این گزینه را در نظر داشته باشید.

اگر فضای قابل توجه و کافی در خانه تان دارید، گزینه هایی مانند آتریوم نیز می توانند انتخابی خاص و جذاب برای شما باشند. این فضای باغ مانند در دکوراسیون داخلی تجربه ای متفاوت از حضور و مجاورت با گیاهان و طبیعت را در اختیار شما قرار می دهد.

دکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسین داخلی کیشدکوراسیون داخلی

ارسال نظر غیرفعال است.