طراحی و اجرای دکوراسیون مدرن در جزیره کیش

اجرای دکوراسیون مدرن در کیش

طراحی و اجرای دکوراسیون مدرن در کیش


دکوراسیون مدرن چیست ؟

برای اینکه بدانیم دکوراسیون مدرن چیست ابتدا باید به سراغ کلمه مدرن برویم تا مفهوم مدرن و مدرنیته برایمان روشن شود و بعد از آن است که می‌توانیم در مورد دکوراسیون مدرن اظهار نظر کرده و معیاری برای سنجش آن بیابیم. با این پیش زمینه که مدری یکی از انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی است و در این مطلب نیز تمرکز ما بیشتر بر روی دکوراسیون داخلی خواهد بود.

مدرن که یک واژه لاتین می‌باشد در واژگان فارسی به معنای جدید، تازه باب شده معنی شده است

مدرن (Modern) که یک واژه لاتین می‌باشد در واژگان فارسی به معنای جدید، تازه باب شده معنی شده است. ( این معانی برگرفته از لغت نامه‌های دهخدا و معین هستند )

با توجه به معنی این کلمه می‌توان دریافت هر چیزی که به تازگی مد شده باشد را می‌توان با برچسب مدرن به کار گرفت؛ بی آن که کسی بتواند بر آن خرده بگیرد. اما این تازه مد شدن را چگونه اندازه می‌گیریم؟ مثلاً یک مدل مو در سال 1940 مد سال بوده و در تاریخ به فراموشی سپرده شده است، اما امروز دوباره این مدل مو مد شده و مورد استفاده قرار گرفته؛ بنابراین آیا می‌توانیم این مدل را نیز مدرن بنامیم؟ برای این که چنین معضلاتی گریبان دنیای مدرن را نگیرد، زمان را به دو بخش تقسیم بندی کرده‌اند.

 این دسته بندی که دارای تاریخ تولد می‌باشد را هنرمندان و صاحبان سبک، متولد اوایل قرن بیستم میلادی می‌دانند و از این رو سبک مدرن را یک سبک جدید و نوپا مورد پذیرش قرار داده‌اند. قسمت دیگر این دسته بندی که به پیش از تاریخ مذکور باز می‌گردد، مربوط به سبک پست مدرن است و این دسته نیز طرفداران و مشتاقان مخصوص به خود را دارد. با این دیدگاه سبک بیان شد ما دارای دو هویت مدرن و پست مدرن در هنر و زندگی هستیم که بخش اول مانند کودک نوپایی در حال رشد و نمو است و بخش دوم در تاریخ ماندگار شده، ولی هم چنان مورد استفاده بوده و به پیش روی خود ادامه می‌دهد.

دکوراسیون مدرن و نشیمن در جزیره کیش

بسیاری از صاحب نظران استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون را صحیح نمی‌دانند؛ چرا که باعث می‌شود افراد با مضمون سبک معاصر دچار تضاد شده و به اشتباه از آن یاد کنند. معاصر نیز یعنی سبکی که هم دوره عصر حاضر بوده و در جریان است. دلیل این صاحب نظران برای نفی مدرن از دکوراسیون این است که جنبش مدرنیته عامل شکل گیری طراحی‌های مدرن در تاریخ بوده است ( همان اوایل قرن بیستم میلادی )، ولی معاصر این چنین نیست و در هر دوره‌ای شکل می‌گیرد.

از دیدگاه لغوی مدرن را می‌توان در به کارگیری ابزار و لوازم مدرن ( یعنی تازه اختراع شده و تازه به کار گرفته شده ) نیز وارد دانست. به همین دلیل است که ما در این مقاله، برای پاسخ به سوال دکوراسیون مدرن چیست، این سبک را از هر منظری مورد بررسی قرار خواهیم داد تا جای هیچ گونه سؤالی باقی نماند.

بررسی فضاهای مدرن دکوراسیونی، سبک طراحی‌های مدرن در دکوراسیون داخل و خارج خانه و سایر محیط‌ها،ابزار، لوازم و دکوراتیوهای مدرن در صنعت دکوراسیون و ایده‌های مدرنی که در هر بخش به کار گرفته می‌شوند، از جمله مواردی هستند که تک به تک در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

در ابتدا به سراغ این خواهیم رفت که مدرن بودن هر یک از موارد مطرح شده به چه شکل است و با بیان نکات مربوط به هر یک، آخرین پیشرفت‌ها برای رسیدن به اصول مدرنیته را برای شما بازگو می‌کنیم.

انواع فضاهای مدرن در جزیره کیش

به چه فضاهایی مدرن می گویند؟ فضاها که خود زیر مجموعه‌ای بزرگ از بخش اصلی دکوراسیون را تشکیل می‌دهند تنها به درون خانه معطوف نمی‌شوند و محیط‌های بیرونی متعددی را در بر می‌گیرند؛ اما با توجه به دیدگاه عامه مردم هر گاه سخن از دکوراسیون و طراحی دکوراسیون می‌آید ذهن‌ها به سمت خانه متمایل می‌شود. با این حال ما نیز در پی افکار عموم مردم بوده و برای این که مخاطب احساس راحتی کند، مطلب را با همان دیدگاه‌ها ارائه خواهیم کرد.

نشیمن کلاسیک و دکوراسیون مدرن در جزیره کیش

در دکوراسیون مدرن ذهن‌ها به سمت ظواهر خاص و عجیب معطوف است و برای اینکه بتواند چنین سبکی را تصور کرد باید به سمت ابزار و لوازم مدرن متمایل شد. در توضیح سبک دکوراسیون مدرن چیست وقتی با نشیمن کلاسیک روبرو می‌شویم، به این موضع پی خواهیم برد که به دلیل پایبندی دوستداران کلاسیک، موارد کمی پیدا می‌شود که بتوان یک فضای کلاسیک را مدرن نیز نامید. دلیل این موضوع هم در به کار گیری لوازم دکوراتیو است.

اجسام و ابزاری که به تنهایی نوع سبک طراحی دکوراسیون شما را بازگو خواهند کرد و نیازی به برچسب زدن برای نشان دادن کار شما نیست. نشیمن کلاسیک برای تبدیل شدن به یک خانه مدرن یا یک دکوراسیون مدرن کار سختی پیش رو دارد؛ چرا که باید از تمامی ویژگی‌هایی که به خود می‌بیند بگذرد و با تغییراتی گسترده رو به رو شود. دیوارها نیاز به تغییر دارند و کفپوش‌ها نیز باید تعویض شوند و لوازم خانه به کل دچار تحول گردند.

از سمت دیگر اگر نشیمن مدرن را بخواهیم با سبک کلاسیک تلفیق کنیم کار سختی نخواهد بود. به این نوع سبک‌ها که در بحث طراحی دکور، نئو مدرن می‌گویند، سبک مدرن با سبک‌های دیگر ترکیب شده و یک حالت متفاوت به وجود خواهد آمد. الگوی مشخصی که بتوان از آن با نام کلاسیک – مدرن نام برد وجود ندارد؛ این موضع بیشتر به طرز فکر طراح و خلاقیت‌های افراد بستگی داشته و با توجه موارد دیگر یک حالت متفاوت و متمایز خواهد بود.

 در بخش هزینه کرد نیز این تغییر سبک یا ایجاد سبک، هزینه‌های بسیاری بر روی دوش شما خواهد گذاشت. از این رو برای رفتن به این سمت پیش از هر چیزی باید برنامه کلی تغییرات را برای خود آماده کرده و هزینه‌ها را به دست آورد تا مبادا در حین کار یا اتمام آن در هر بخش دچار چالش شد.

نشیمن سنتی و دکوراسیون مدرن در جزیره کیش

برای بررسی اتاق نشیمن سنتی  و تبدیل آن به دکوراسیون مدرن، راه‌های بسیاری وجود دارد. از رنگ آمیزی تا نصب نورهای مخفی، همگی اتفاق‌هایی هستند که خانه شما را به سرعت دچار تحول می‌کنند. از آن جا که بیشتر منازل و فضاهای موجود در کشور در حوزه دکوراسیون در حدی بین سنتی و شهری در مرحله گذر هستند، عموم مردم به به‌روز رسانی و هماهنگ شدن با مد روز در بخش دکرواسیون علاقه بسیاری پیدا کرده‌اند.

به همین دلیل موضوع تغییرات دکوراسیون در شهرها بزرگ به صورت گرایش به سمت مدرنیته و در شهرستان‌ها و شهرهای کوچک‌تر به سمت نیمه مدرن در حرکت است. طراحان بزرگ نیز منازل یا مکان‌های سنتی که با رعایت اصول ساخته و پرداخته شده‌اند را از گزند تبدیل حفظ می‌کنند، ولی محیط‌هایی که سنتی بودن در انها محسوس نبوده یا دچار فرسایش غیر قابل بازگشت شده‌اند را به سرعت وارد فاز حرکت به سمت مدرن می‌کنند.

این کار باعث شده است بسیاری از خانواده‌ها به دلیل سهولت تغییرات و همچنین منطقی بودن هزینه کرد در این بخش به سرعت خود را وارد این مرحله کرده و به دنبال ایجاد یک حس تازه در خانه خود بگردند.

نشیمن‌های سنتی با تغییر رنگ و کمی هم چیدمان نوین به راحتی قابل تبدیل به یک دکوراسیون مدرن هستند. از آنجا که المان‌های مدرنیته در کشورمان محدود و معطوف به مواردی است که مستقیم بر روی مخاطب تأثیر می‌گذارد، تهیه، تولید و اعمال آن نیز به راحتی در دسترس است. اگر خودتان به شخصه تجربه این تغییرات را ندارید، از یک مشاور یا طراح دکوراسیون کمک بگیرید تا بتواند تمام نیازهای و سؤالات شما در بخش دکوراسیون مدرن چیست را بر طرف نماید.

در ایران نیز طراحی دکوراسیون مدرن در هر نقطه از کشور به نوعی تقلی از اصول موجود در دنیا پیگیری می‌شود و بخش اعظمی از این پیاده سازی‌ها و طراحی‌ها در قابل تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌شود. در ایران مرجع موثق و قدرتمندی در بخش طراحی و اجرای دکوراسیون مدرن وجود نداشته و بیشتر طراحان از الگوهای گذشته و یا روز برای پیاده سازی طرح‌های خود کمک می‌گیرند.

دکوراسیون داخلیمقالات

دکوراسین داخلی کیشدکوراسیون لوکس در کیش

ارسال نظر غیرفعال است.