دکوراسیون داخلی کیش

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون داخلی کیش


ما انسانها به طور ذاتی در پی آرامش هستیم که این موضوع حداقل در محل زندگی هر فرد باید تحقق پیدا کند وگرنه توقعی برای دستیابی به این مقوله در خارج از این محیط نه اینکه غیر ممکن باشد اما نابجاست.

در منزل انسانها خستگی ها را می کاهند و انرژی هایی که در روز صرف کرده اند به خود بر می گردانند.دور همی های خانوادگی و گفتگو در کنار آنها باعث می شود انژی بگیریم و برای روزی جدید آماده شویم.لازمه ی این موضوع توجه به به نکات ظریفی است که نتیجه های بزرگی در پی خواهد داشت.

در جهان امروز توجه به فضای مناسب برای منزل و محیط کاری و ساختن فضایی توام با آرامش و آسایش لازمه زندگی است.البته هنوز هم از میلگرد و رابیتس و بعد از آن کچ و سیمان استفاده میشود و در معماری بخصوص در کشور ما کاربردشان را نمی توان نایده گرفت اما شیوه طراحی داخلی بخصوص طراحی سقف تغییراتی چشم گیری داشته است.در طراحی های قدیمی معمولا طراحان از اشکال هندسی منظم و قرینه برای طرح و دکور استفاده می کردند ودر الگوی طراحی آنها قرینه سازی حکم فرما بود ولی این اواخر شاهد خلق طرح هایی هستیم که قرینه سازی را کنار گذاشته اند و به عبارتی سبک کلاسیک را منسوخ کرده و سبک مدرن را جایگزین آن کرده اند.

دکوراسیون مدرن در کیشیکی از ارکان ساختار معماری در یک بنا ،اهمیت قائل شدن به فضای داخلی و نحوه تقسیم بندی در پلانهایی است که در طراحی آن لحاظ شده است.به طوریکه این طراحی باید به گونه ای باشد که دست را برای انعطاف و تغییر در چیدمان باز بگذارد و در پی آن مخاطب احساس رضایت و آرامش کامل را داشته باشد.استفاده از مصالح و جداکننده ها و رنگ های مناسب جزو بخش هایی هستند که در یک پلان باید به آنها دقت کرد به طوریکه در دقت در این موارد د گامهای اولیه حلال بسیاری از مشکلات در آینده بنا خواهد بود.

دکوراسیون داخلی کیش

پر رنگ ترین نقش را در کیفیت فضا در ساختمان معماری داخلی دارد.چگونگی چیدمان و تقسیم بندی کردن فضا و انتخاب رنگ مناسب و نور پردازی ،مبلمان متناسب با فضا و…از عوامل تاثیر گذار در زیبایی و کار آمد بودن فضای داخلی بنا هستند که باید در دکوراسیون داخلی به آنها توجه خاصی داشت، به طوریکه این موضوعات بیشترین تاثیر را در جهان امروز بر راندمان کارایی در فضاهای اداری و ایجاد آرامش در فضاهای خانگی دارد.

در بحث روانشناسی معماری داخلی تاثیر بسزایی در ایجاد احساس امنیت و شور و هیجان و آرامش در محیطی که مخاطب در آن حضور دارد داراست به طوریکه می توان با یک سری راهکار این عوامل را در مخاطب کم و زیاد کرد.باید این موضوع را در نظر گرفت که انسانها با علایق و روحیات متفاوت نیازمند محیط زندگی خاصی متقارن با خصوصیات اخلاقیشان هستند که این هماهنگ سازی از وظایف یک طراح داخلی است.

طراح داخلی در جزیره کیش باید توانایی این را داشته باشد که پروژه را برنامه ریزی کرده و به مرحله اجرا برساند و پیمانکار و کار فرما را در جهت پیشبرد پروژه به همکاری گیرد.برای رسیدن هرچه زودتر به هدف باید سلیقه خود و کار فرما را در یک راستا قرار دهد و بیشترین توجه را معطوف به سلیقه کار فرما کند.در ابتدای امر شاید این موضوع کمی آزار دهنده باشد چون طراح توقع دارد طرح خودش را پیاده کند.اما به مرور متوجه هماهنگ سازی بین طراحی اولیه و پردازش و زمانبندی دقیق با همکاری کارفرما خواهند شد.

دید یک طراح باید این کونه باشد که هر فضایی از قبیل خانه ، محل کار و… قابلیت این را دارند که زیبا شوند و فقط این طراح است که با استفاده از ذوق و سلیقه قدم در راستای این زیبا سازی بر می دارد تا جایی که فضایی ایجاد شود که مطابق با ذوق و سلیقه مخاطب باشد و در طراح نیز احساس رضایت ایجاد کند.این موضوع باید بدون رویا بافی لحاظ شود و طرح را در دنیای واقعی پیگیری کند نه در رویا.ساخت خانه و دکور سازی آن در رویا کاری سهل و در واقعیت مشکل است اما دست نیافتنی نیست اگر طبق اصول و قوائد پیش رفته باشیم.

اگر شما هم به این نتیجه در چیدمان رسیده اید که دکورتان نیاز به تغییراتی دارد ولی ترکیب وسایل را نمی دانید یا این کار برایتان گیج کننده است با این مقاله همراه باشید.

استفاده کردن از مصالح براق برای کف اتاقها بخصوص اتاق های کوچک را فراموش نکنید چرا که باعث می شوند فضا بزرگتر به نظر بیاید.

دکوراسیون داخلی کیش

اگر اتاقی را به عنوان اتاق مهمان در نظر گرفته اید و تختی را برای آنجا لحاظ کرده اید بهتر است آنرا از کوسن های متفاوت و رنگی بپوشانید چرا که این کار علاوه بر اینکه در مهمانی ها اتاق را دو منظوره می کند یعنی هم برای نشیمن از تخت به عنوان کاناپه و هم برای خواب استفاده می کنید خودتان هم می توانید در طول روز از آن برای مطالعه یا استراحت استفاده کنید.

زیبایی بیشتر در دکوراسیون داخلی جزیره کیش

در چیدمان مبل های پذیرایی حتما از دوجفت بالش استفاده کنید چرا که یک جفت بالش چشم را نمی گیرد و بینده با نگاه به آن احساس کمبود را در فضا را می کند.بالش های با رنگ متضاد زیبایی را د چندان می کند.

اگر در اتاق خوابتان فضا دارید از تخت های بزرگتر با تاج بلندتر استفاده کنید چرا که وسایل کوچکتر باعث می شوند اتاق کوچکتر به نظر بیاید.

اگر در جزیره کیش از اتاق ها احساس نیاز به نور بیشتری کردید می توانید در درها اتاق ها از شیشه استفاده کنید.

در طراحی اشپزخانه جزیره کیش سعی کنید از قفسه استفاده کنید و یا درهای کابینت ها را باز بگذارید و جذابیت آشپزخانه تان را با این کار بالاببرید.

در صورتی که در بخشی از اتاق فضای خالی دارید این فضا را باگلدان پر کنید و به استفاده از گیاهان زیبایی فضا را دو چندان کنید.

در اتاق غذاخوری منزلتان برای صندلی های فقط یک نوع از آنها را انتخاب نکنید برای ایجاد تنوع و زیبایی می توانید از صدل های یک نفره و چند نفره کنار هم استفاده کنید.

کمدهایتان را دوست بدارید و سعی کنید در آنها چراغی بیاویزید برای ایجاد روشنایی و برای زیباکردن آنها ،رنگشان کنید

برای جلوه مثبت تر و زیباتر دادن به اتاقتان از مبل های بدون پایه استفاده کنید.تعدد پایه ها خودش دید بدی را ایجاد می کند. مبل های پایه دار در کنار مبل هایی که کفشان به زمین چسبیده باشد زیبایی بیشتری دارد.

در طراحی فضا در جزیره کیش رنگ سفید را هرگز فراموش نکنید و از آن زیاد استفاده کنید. این رنگ هیچ وقت خسته کننده نمی شود.

این سلیقه شماست که تصمیم میگیرد که در اتاق نشیمن مبل بزرگ در کنار چندین مبل کوچک وجود داشته باشد یا اینکه چند مبل کوچک برای فضایتان نیازتان را برآورده می سازد.هیچ اجباری در آن نیست و در کل بستگی به نیاز شما دارد.

از ترکیب سبک های مختلف نترسید.حتما نباید محیط شما یک سبک را دنبال کند. می توانید کلاسیک و مدرن را یکجا داشته باشید و از این ترکیب لذت ببرید.

از آینه های بلند در شاه نشین برای بر گرداندن نور و بزرگتر نشان دادن اتاق کار استفاده کنید و در حمام هم استفاده از آنها باعث روشنی و نورگیری می شود.

مبلمان را طوری بچینید که میز و صندلی ها جلوی رفت و آمد را نگیرد چرا که این موضوع به مرور آرامش را سلب می کند.

فضای اتاق ها را بزرگ و باز نگذارید و کاناپه و مبلمانتان را وسط بچینید و همه چیز را به دیوار تکیه ندهید.

در مورد پرده ها برای تاقچه های داخل پنجره ها سعی کنید از پرده های کرکره ای جم شدنی مدر روز استفاده کنید و پارچه های سبک را در پرده های بلند در برابر کنید با وصل کردن آنها به هم و اجازه برای آمدن چین ملایمشان تا بخشی از کف اتاق به فضا جلوه بیشتری دهید.

در تزیینات میل پرده سلیقه به خرج دهید تا نمای زیباتری به اتاقتان دهید به این گونه که از بستهای زیبا استفاده کنید یا میل پرده های دارای تزییناتی که د ربازار موجود است را بخرید.

در نظر گرفتن نور مناسب برای هر فضا را فراموش نکنید، برای مثال آشپزخانه و اتاق مطالعه نور زیاد نیاز دارد و اتاق خواب و اتاق غذا خور نیازمند نور کمتر است.

ارسال نظر غیرفعال است.