بازسازی حرفه ای ساختمان در جزیره کیش


تمامی بناها و ساختمان‌ها به مرور زمان و با استفاده‌ مداوم دچار افت کیفیت مصالح و فرسودگی می‌گردند که این امر موجب می‌شود تا افراد برای بازسازی ساختمان خود اقدام کنند. از اصول بازسازی ساختمان زیبایی و مقاومت نهایی است که می‌تواند عمر آن را بالا ببرد. بازسازی خانه نیز مانند تمام ساخت و سازهای دیگر قواعد و قوانین خاص خود را دارد که افراد باید آن را رعایت کنند تا بتوانند نتایج دلخواه خود را بگیرند.

اصول بازسازی ساختمان در کیش چست؟

در نگاه مفهومی لغت بازسازی یک اصطلاح دکوراسیون داخلی در حفاظت از ساختار سازه‌ هر شی‌ای است که بسته به زمینه یا رشته‌‌ای که در آن به‌ کار برده می‌شود، معانی متفاوتی پیدا می‌کند. اصول بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییرات برای تنوع، تعمیر یا مرمت بنا و انجام مجموعه اقداماتی برای حفظ آن صورت می‌گیرد.نوسازی خانه می‌تواند بخش خاصی از خانه و یا کل خانه را مدنظر قرار دهد و شامل تغییرات جزئی و یا کلی و ساختاری باشد.بازسازی یک ملک به علت افزایش طول عمر مفید بنا، نو شدن ظاهر آن و کاربردی‌تر شدن فضاها ارزش افزوده بنا را نیز بالا می‌برد.

اصول بازسازی ساختمان در جزیره زیبای کیش

قوانین بازسازی ساختمان در جزیره کیش

انجام هر فرآیندی براساس اصول بازسازی ساختمان باید طبق قوانین موجود صورت گیرد که این قوانین از پیش تعیین شده هستند و افراد اگر می‌خواهند مشمول جریمه یا تخریب محل بازسازی شده نشوند موظفند تا این قوانین را به صورت کامل رعایت کنند.

تخریب دیوارها و تیغه‌های داخلی که بار ساختمان بر آن‌ها سوار است و در صورت تخریب باعث کاهش پایداری ساختمان می‌شود.جابجایی دیوارهای پارکینگ زمانی که منجر به از بین رفتن بخشی از فضای پارکینگ شود.

برای بازسازی ساختمان در مرحله‌ اول باید نقشه کامل و جامعی از ساختمان و شکل بنای خود داشته باشید. در این نقشه باید تمامی اجزا و لوازم موجود ساختمانی، مشخصات کامل ساختمان، تعیین کاربری ساختمان و مصالح بنا، استاندارد قطعات، خدمات فنی، مشخصات تأسیساتی بنا و خصوصیات ساختاری ساختمان وجود داشته باشند.شما موظف هستید شرایط ساختمان و جزئیات مربوط به هر بخش از بنای خود مانند نمای ساختمان، سقف پلکان‌، زیر زمین، اتاق‌های خواب، پذیرایی، حال و آشپزخانه را شرح دهید. در انتها باید با بررسی دقیق ساختمان خود، نقطه و محل‌هایی که قصد بازسازی آن‌ها را دارید به طور کامل مشخص کنید؛ هیچ فرقی هم نمی‌کند یک آپارتمان مسکونی دارید یا مغازه.

مراحل بازسازی ساختمان در جزیره کیش

اولویت بندی مراحل بازسازی ساختمان قطعاً امری مهم برای برنامه ریزی ساختمان است. مراحل بازسازی یک ساختمان را می‌توان به سه مرحله کلی تخریب، ساخت و طراحی داخلی تقسیم کرد که هر کدام  دارای زیرمجموعه فعالیت‌های مختص به خود هستند.در ابتدا باید گفت قبل از انجام هر کاری باید برای برنامه بازسازی خود نقشه‌ای جامع طرح کنید، در این حالت یا می‌توانید خودتان مسئول بازسازی شوید یا با شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند قرارداد ببندید و کار را برعهده آن‌ها بگذارید.

در هر حالت ابتدا باید نقشه کلی ساختمان و مواردی که قصد بازسازی آن را دارید به طور کامل و واضح مشخص کرده و در مورد مصالح و هزینه‌های مربوطه بررسی‌های لازم صورت گیرد.

۱) اصول بازسازی ساختمان در مرحله تخریب

این مرحله مختص قسمت‌هایی از بنا است که قصد دارید در آن‌ها تغییرات کلی انجام دهید. شما در این مرحله دیوارها و قسمت‌هایی از خانه را که می‌خواهید برداشته شود و یا قسمت‌هایی از ساختمان که نیاز به حذف آن را دارید با مشورت شرکت‌های ساختمانی و مهندسین ساختمانی حذف می‌کنید.

در حذف دیوارها توجه به نوع بنا (فلزی، بتونی و بنایی) و نقش دیوار در تحمل بار ساختمان ضروری است که با افراد متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید تا احیاناً به بنا آسیبی وارد نشود.

همچنین باید در محل‌هایی از ساختمان که رفت و آمد زیادی در جریان است برای محافظت ماشین‌های عبوری و عابرین پیاده، ساکنین و کارگران به ایجاد حفاظ و داربست اقدام کنید و سپس شروع به کندن شیرآلات و کابینت و وسایل ساختمان و قطع گاز کرده و بعد از انجام عملیات‌های گفته شده، تخریب مکان‌هایی که قصد بازسازی دارند را شروع کنید.

اصول بازسازی ساختمان در کیش

۲) اصول بازسازی ساختمان در مرحله ساخت

مرحله اصلی در انجام بازسازی یک ساختمان مرحله ساخت آن است که تمام نقاطی که در آن‌ها تخریب انجام شده و قصد تغییر وجود دارد مورد ساخت و ساز مجدد قرار می‌گیرد. این موارد ممکن است بازسازی اصلی و زیر ساختی باشد مانند انجام تغییراتی در تیر و ستون و دیوارهای اصلی با نظر مهندسین برای رفع نواقص و استحکام سازی بیشتر و یا می‌تواند بازسازی فرعی باشد مانند ساخت و انجام تغییرات در سرویس‌های دستشویی و حمام، اتاق‌ها و سایر نقاط ساختمان به غیر از قسمت اصلی سازه.

در این مرحله ممکن است با توجه به نیاز ساختمان شیرآلات و اتصالات آن‌ها، سیم کشی‌ها و … با توجه به تغییرات جدید مورد بازسازی و تعویض قرار گیرند که در بیشتر موارد ساختمان‌های قدیمی از این نظر مورد بازسازی قرار می‌گیرند.

موارد زیر نیز جزو مراحل ساخت هستند که می‌توانند با توجه به تعمیرات هر ساختمان متفاوت باشند:

  • تعویض لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی و برق کشی مجدد نسبت به نقشه جدید
  • اجرای سیم کشی برق طبق نقشه‌های جدید
  • اجرای سیمان‌کاری و ایزولاسیون پس از خشک شدن سیمان‌کاری سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه

اصول بازسازی ساختمان در جزیره کیش

۳) اصول بازسازی ساختمان در طراحی داخلی

مرحله‌ آخر در بازسازی یک ساختمان طراحی داخلی و انجام امور مربوط به تزئین و زیبا سازی داخلی و یا نما سازی ساختمان است.گچ کاری و سقف کاذب، نصب کلید و پریزهای ساختمان و تزئینات نورپردازی، اجرای دیوارپوش یا کاغذ دیواری، رنگ دیوار و سقف، قرنیز، کف سازی، اجرای کاغذ دیواری و پارکت، سرامیک بین کابینتی و سنگ آنتیک، ساخت کمدهای دیواری و کابیت‌ها، نصب شیرآلات، سینک و کاسه روشویی و نصب در‌های داخلی ساختمان و … از جمله مراحل مربوط در طراحی داخلی است.

روش های بازسازی خانه در جزیره کیش

روش های بازسازی ساختمان

روش‌های مختلفی برای بازسازی ساختمان‌ها وجود دارد که در ادامه به معرفی انواع مختلفی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

۱) اصول بازسازی ساختمان حفاظتی

در این روش به بازسازی و حفاظت کلی ازساختمان پرداخته می‌شود و کلیات یک بنا مورد بازسازی ساختمان و حفاظت قرار می‌گیرد. در این روش باید مطالعه کاملی بر روی تمام ویژگی‌های یک ساختمان و مصالح آن انجام شود تا بتوان مراحل بازسازی را صحیح و کامل انجام داد.

۲) اصول بازسازی ساختمان سبکی

این روش به این صورت انجام می‌گیرد که تکه‌های جایگزین به جای تکه‌های فرسوده قبلی جایگذاری می‌شود، اما به گونه‌ای که بیشترین شباهت را به نمای ابتدایی ساختمان دارد.

این روش بازسازی اغلب برای بنا‌های تاریخی فرسوده استفاده می‌شود که نمی‌خواهیم هارمونی و سبک قبلی آن از بین برود. در این روش باید حتی الامکان کمترین تغییر بر روی ساختمان انجام شود.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان در جزیره کیش

هزینه‌ها یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسائل برای افراد در اصول معماری ساختمان بشمار می‌روند. هزینه‌ها در بازسازی بر اساس میانگین قیمت مصالح مختلف مانند انواع سنگ های ساختمانی در هر شهر محاسبه و برآورد می‌شوند، البته برند و شرکت سازنده مصالح نیز در این هزینه‌ها موثر هستند.

علاوه بر هزینه مصالح بکار گرفته شده، اجرت پیمانکار نیز بسیار مهم است. اجرت‌ها به دو روش روزمزد و کنترات پرداخت می‌شود. روش روزمزد معمولاً در رابطه با پروژه‌هایی اعمال می‌شوند که دارای متراژ بالایی نیستند، به همین دلیل نیز استفاده از این روش به صرفه‌تر خواهد بود.روش دوم که کنترات نام دارد نیز دارای سرعت بسیار بالایی بوده و پیمانکار نیز اشتیاق بالایی برای کار دارد تا دستمزد خود را سریع‌تر دریافت کنند.

اجرای تاسیساتاجرای کابینتدکوراسیون داخلیسرامیک و بنایی

بازسازی در کیشبازسازی ساختمان در کیشپیمانکار بازسازی در کیش

ارسال نظر غیرفعال است.