طراحی آشپزخانه‌های مختلف با امکانات و ویژگی‌های خاص مدنظر افراد با توجه به تعداد وسایل موجود و تجهیزات سیستم آشپزخانه کار بسیار پیچیده‌ای می باشد، اما بد نیست بدانید حضور کدام امکانات درسیستم آشپرخانه، آن را به فضایی راحت‌تر و مناسب‌تر برای انجام کارهای آشپزی تبدیل می‌کند. بر این اساس تصمیم گرفته‌ایم چندین نکته را در مورد وسایل آشپزخانه و تاثیر آن در زیباسازی و طراحی دکوراسیون داخلی آن بیان کنیم.بسیاری از افراد براساس مد روز یخچال خود را تهیه می‌کنند، بدون اینکه فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرند. خوشبختانه امروزه در بازار مدل‌های مختلف یخچال موجود است که می‌توان براساس فضای آشپزخانه یخچال کم عمق، ولی عریض‌تر یا بلندتر انتخاب کرد که با ابعاد استاندارد کابینت آشپزخانه نیز مطابقت داشته باشد و ظاهر یکدست‌تری ایجاد کنند.

تهویه در سیستم آشپزخانه در جزیره کیش

ارتباط با بیرون می‌تواند بهترین تهویه برای محیط آشپزخانه باشد. در واقع آشپزخانه‌ای که پنجره هرچند کوچک دارد یا به بالکن، تراس و یا حیاط متصل است، نه تنها فضایی برای استراحت فراهم می‌آورد، بلکه از نظر بصری نیز آشپزخانه را دلبازتر نشان می‌دهد. اگر این فضای بیرونی به اندازه کافی بزرگ باشد که یک ست ناهارخوری در خود جای دهد، می‌تواند محیط بسیار جذابی برای صرف شام در کنار خانواده و دوستان مهیا کند.

نورپردازی دردکوراسیون داخلی سیستم آشپزخانه

وجود نور طبیعی در محیط آشپزخانه زیبایی خود را دارد اما امروزه علاوه بر نور طبیعی، نور مصنوعی هم در سیستم آشپرخانه بسیار کاربرد دارد. نورپردازی در قسمت زیرین کابینت یکی از انواع نورپردازی‌هاست، که هم نور محیطی مناسب و هم نور موضعی لازم برای انجام کارهای روزانه را فراهم می‌نماید. ضمن اینکه این نوع نورپردازی، زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را هم دوچندان می‌کند.

طراحی اجاق گاز در دکوراسیون داخلی

اگر آشپزخانه کوچک یا به اصطلاح نقلی دارید، بدانید که رنگ وسایل آشپرخانه را می‌توان بر اساس سلیقه افراد تنظیم کرد اما یکی از وسایل مهم در سیستم آشپرخانه اجاق گاز است. در این میان استفاده از گازهای رومیزی به شما کمک می‌کند تا فضای بیشتری در سیستم آشپرخانه برای سایر وسایل همچون سینک، ماشین لباسشویی و .. که از وسایل ضروری هستند، ایجاد کنید.

کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

نظم در هرجا که باشد آن فضا را دلچسب و آرامش‌بخش خواهد کرد، آشپزخانه نیز که محیط انجام آشپزی است باید مرتب باشد. کابینت در سیستم آشپزخانه نه تنها موجب نظم محیط می‌شود بلکه به کار شما بخاطر در دسترس بودن وسایل مورد نیازتان، سرعت هم می‌بخشد. این نکته را هم بدانید که وسایل برقی کوچک آشپزخانه را شلوغ جلوه می‌دهد. پس هنگام طراحی کابینت در سیستم آشپزخانه، ابعاد وسایل برقی که در حین آشپزی از آن‌ها استفاده می‌کنید را در نظر بگیرید.

ارسال نظر غیرفعال است.